Takto by mohl vypadat nejnovější iPhone, který vyjde pravděpodobně v polovině září

Filip HouskaFilip Houska

0808_3

Jako každý rok, je svět plný očekávání, co vlastně nového představí Apple – ten se s novými technologiemi pro svá vlajková zařízení v podobě MacBooku, iMacu nebo Macu Pro zastavil někde před pár lety a prozatím nepřišla zásadní inovace. Ta v jistém slova smyslu přichází jen do zařízení mobilních, které vycházejí v pravidelném ročním cyklu.

Podle známého bloggera Evana Blasse a jeho účtu na Twitteru, bychom se měli nejnovějšího iPhonu s označením 7 a 7 Plus dočkat již 16.9., s tím, že předobjednávky budou dostupné o 4 dny dříve. Zatím se ovšem jedná pouze o spekulace a Apple se k termínům nevyjádřil. Na základě minulých let lze ale říct, že jsou odhady Blasse většinou velmi přesné.

https://twitter.com/evleaks/status/756941371416518656?ref_src=twsrc%5Etfw

Vedle termínu uvedení se ale nadšení jablíčkáři zajímají především o to, jak bude nový iPhone vypadat. Jeden z velmi přesných konceptů iPhonu 7 Plus se nedávno objevil na YouTube – ten ukazuje čtyři zásadní změny, kterých bychom se měli dočkat. Mimo odlišené barvy ve světle modrém odstínu s tmavším lemováním krajů je novinkou i duální kamera.

pokemongo

Přečtěte si takéTvůrci Pokémon Go zatrhli přístup vývojářům, kteří umožnili hledání pokémonů na mapě

Ta pochopitelně slibuje vylepšený zážitek z pořizování fotek a videí, vedle kterého nechybí automatický stabilizátor obrazu a mnoho dalších vychytávek. I nadále budou čočky kamery vystouplé, a to dokonce více než u předchozích modelů. Třetí věcí je Smart Connector ve spodní části zad samotného zařízení. Tímto prvkem disponuje i iPad Pro a primárně má sloužit k připojení externího příslušenství, jako je například samostatná klávesnice.

0808_1

Poslední a nejvíce diskutabilní změnou je absence 3,5 mm jacku. Ten byl nahrazen dalším reproduktorem a uživatelé budou muset řešit připojení hudebního příslušenství buď skrze Lightning konektor (očekává se, že Apple do krabice přibalí právě sluchátka s Lightningem) nebo za pomocí Bluetooth. Gigant z Cupertina již několikrát uvedl, že 3,5mm jack nedostačuje dnešním poměrům a propojení pomocí těchto technologií slíbí s kvalitními příslušenstvím lepší požitek z poslechu hudby.

0808_2

Možná podoba nového iPhonu bez klasického vstupu na sluchátka. Ta se budou nově připojovat přes Lightning kabel nebo bezdrátově.