Technologická firma Trask solutions otevřela v Praze nové designové kanceláře. Podívejte se dovnitř

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Designové a do posledního kroku promyšlené kanceláře už dávnou nejsou jen výsadou mladých technologických firem ze Silicon Valley. Trendu zlepšování pracovního prostředí se totiž stále častěji věnují i zajeté společnosti působící na trhu desítky let. Včetně těch českých, jak ostatně ukazuje například zbrusu nové sídlo tuzemské technologicko-konzultanské společnosti Trask solutions na pražském Pankráci.

Firma, která dodává svá technologická řešení pro klienty jako Škoda Auto, J&T Banka nebo T-Mobile, totiž ve spolupráci s architektonickým studiem Perspektiv a českými betonovými mágy z Gravelli, vytvořila nové sídlo, které si nezadá se zahraniční konkurencí. Na ploše 2,800 metrů čtverečních nabízí 300 pracovních míst a kromě dnes už klasických prvků jako zasedací místnosti, bary, studovny nebo focus místnosti, zaměstnancům nabízí například i vlastní tělocvičnu.

trask-kancelare-praha-21

Tělocvična v kancelářích Trask Solutions

„Bohatá firemní kultura Trasku promluvila do mnoha důležitých rozhodnutí v průběhu projektu. Nikde se ale síla tradice a společenství neozvala s takovou razancí jako při diskuzích o uspořádání prostoru. Konferenční sál a komunitní obývák o ploše několika čtyřpokojových bytů dává najevo, že Trask si svých zaměstnanců náležitě váží. Studio Perspektiv ve spolupráci s českými designéry z Gravelli připravilo důstojné dějiště oblíbených firemních snídaní – šestimetrový bar z betonu a železa. Nezapomnělo se ani na návštěvy. Hned u vstupu čeká příchozí ochutnávka práce s prostorem a přehlídka materiálů. Překližka, trapézový plech a drátosklo na stěnách se dramaticky a živelně rozpínají. Impozantní recepční pult z prosvětleného betonu LiCrete, šitý na míru potřebám recepčních, nenechá nikoho chladným. Zálivy pracovních stolů se poddávají organickému tvaru budovy.

Navzájem jsou odděleny tabulemi na nápady. Nikdo nepracuje v izolaci. Chodba je prázdný pojem. Každý intuitivně cítí, kudy se vydat. Mezi pracovní hnízda autoři vložili místa k odpočinku, studovnu s odbornou knihovnou a focus room pro soustředěnou práci. Chcete se trochu pohoupat a probrat přitom projekt? Můžete. Zacvičit si jako na základce? Koza, švédská bedna a ribstol jsou vám k dispozici. Jdete do práce s dítětem? Dětský koutek je za rohem. Klasické zdi jsou minulostí. Většina zasedacích místností je ze dvou stran ohraničena vysokými, na míru vyráběnými skříněmi a uzavřena tabulkami drátoskla v černé mříži. Skříňové stěny dělí prostor, schovávají sloupy a slouží jako sklady – přímo tam, kde jsou zrovna potřeba. Spolupráce se ale neděje jenom za dveřmi zasedaček. Zásadní rozhodnutí se často rodí na nepravděpodobných místech. Proto nechybí vysoký stůl v březovém hájku, game room a prostory pro mítinky v ocelových kontejnerech,“ říkají zástupci Studia Perspektiv.

Podívejte se, jak to uvnitř vypadá:

Lokalita: Pankrác – Praha, Česká republika
Datum dokončení: 2019
Velikost: 2,800 m2
Design: Studio Perspektiv
Foto: Boysplaynice

trask-kancelare-praha-1

Recepce z betonu od designérů z Gravelli

trask-kancelare-praha-2

Bar z betonu rovněž od Gravelli

trask-kancelare-praha-10

Bar

trask-kancelare-praha-3

Event space

trask-kancelare-praha-4

Event space

trask-kancelare-praha-5

Zasedačka

trask-kancelare-praha-6

Zasedačka

trask-kancelare-praha-7

Lounge

trask-kancelare-praha-8

Kanceláře

trask-kancelare-praha-9

Kanceláře

trask-kancelare-praha-14

Zasedačka s houpačkou

trask-kancelare-praha-18

Zasedačka s houpačkou

trask-kancelare-praha-11

Koridor

trask-kancelare-praha-12

Zasedačka

trask-kancelare-praha-13

Zasedačka

trask-kancelare-praha-15

Zasedačka

trask-kancelare-praha-16

Focus místnost

trask-kancelare-praha-17

Houpačka

trask-kancelare-praha-21

Tělocvična v kancelářích Trask Solutions

Diskuze (0)

Novinka

Anonym

Trask

Trask je česká technologická společnost, která od roku 1994 pomáhá rozvíjet…

Klíčoví lidé

trask-filip-tomanek

Filip Tománek

COO, Partner