Tesla v Česku vybuduje další dva nové Superchargery

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

tesla-supercharger-model-s

Foto: Tesla

Tesla Supercharger

0Zobrazit komentáře

Stejně jako se zvyšuje počet elektromobilů, které brázdí české silnice, roste i počet nabíjecích stanic, jež mohou řidiči využít pro dobití baterií. Přestože je nabíjecí infrastruktura v Česku stále relativně v plenkách, objevují se stále nové a další rychlodobíjecí stanice u nás chystá také Tesla.

Dosud měla kalifornská automobilka Elona Muska, která se specializuje právě jen na elektromobily, v Česku tři tzv. Superchargery, ale na mapě na svém webu nyní odhalila, že ke třem stávajícím stanicím přibudou další dvě.

Zatímco Superchargery u Humpolce, v Olomouci a Vestci u Prahy svítí červeně, protože již delší dobu fungují, nové lokace u Českých Budějovic a ve Žďárku u Ústí nad Labem jsou šedivé. Tesla u nich uvádí, že by tu chtěla nové rychlonabíječky otevřít do konce roku 2020.

elonmusk

Šéf Tesly Elon Musk

Z pohledu Tesly půjde o logický krok, protože jeden nový Supercharger by byl na severu země při cestách do Německa, druhý zase na jihu při cestě do Rakouska. Jeden pak má Tesla přímo u Prahy, druhý na půli cesty mezi Prahou a Brnem a třetí u Olomouce, takže byť jich je prozatím pro vyšší komfort při nabíjení velmi málo, Tesla se alespoň snaží strategicky pokrýt celou zemi.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym