Tim Burton se vrací ke svým kořenům. Vyšel první trailer duchařské komedie Beetlejuice Beetlejuice

První Beetlejuice z roku 1988 představil manželský pár duchů, kteří se snaží z domu vystrnadit nové majitele. Teď budou řešit nový problém.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

beetlejuice-beetlejuice-1

Foto: Vertical Ent.

Michael Keaton ve filmu Beetlejuice Beetlejuice

0Zobrazit komentáře

Tim Burton po 36 letech navazuje na jeden ze svých prvních celovečerních filmů. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Technicky Beetlejuice není celovečerním debutem Tima Burtona, většina by ho ale nejspíš označila za plnohodnotný start jeho velké hollywoodské kariéry, kde širokému publiku představil svoji temnou poetiku a specifický smysl pro humor. Film z roku 1988 ukázal manželský pár Maitlandových, duchů zaseknutých ve svém starém domě, kam se nastěhuje nová, velice otravná rodina Deetzových. Maitlandovi se je snaží strašit a vyhnat, ale bez úspěchu. A tak se do věci vloží Beetlejuice, jehož radikální metody překvapí staré i nové obyvatele domu.

O vzniku pokračování nezvyklé komedie se spekulovalo velice dlouho a Burton se o jeho natočení pokusil několikrát. Snímek s názvem Beetlejuice Beetlejuice ale do produkce konečně vstoupil až v roce 2022 – v ideálním čase, aby jednu z hlavních rolí dostala Jenna Ortega, jejíž tvář nyní všichni znají z Burtonova seriálového hitu Wednesday. A nyní je venku první trailer.

Ortega v novince ztvární nejmladší přírůstek do rodiny Deetzových, která nyní sestává z navrátivší se Winony Ryder (dětská hrdinka z prvního filmu) a Catherine O’Hara coby její matky. Postavu Beetlejuice pak, stejně jako v původním snímku, hraje Michael Keaton a jeho manželka dostala tvář Monicy Bellucci. Hvězdné obsazení doplňuje ještě Willem Dafoe coby policista ze záhrobí.

Kudy se vydá příběh novinky, zatím není známé, podvojný název i odkazy v první upoutávce nicméně naznačují zajímavou hru na pomezí remaku a posunutí děje do nových míst. Beetlejuice Beetlejuice má do kin dorazit 5. září.


Co ukazují trailery

Vetřelec: Romulus

Další film z legendární hororové franšízy se má vrátit ke kořenům. Příběh odehrávající se mezi VetřelcemVetřelci, představí posádku vesmírné stanice, kterou napadne hrůzná mimozemská forma života. Začíná boj o život. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Max do Česka přijde v květnu

Warner Bros. Discovery oznámilo, že 21. května u nás končí streamovací služba HBO Max a nahradí ji jednoduše Max. Její knihovna bude obsahovat totéž plus dokumenty, vzdělávací obsah a reality show z Discovery a sportovní pořady z Eurosportu. Budou zde dostupné také veškeré záznamy z olympijských her v Paříži. Více zde.


Co si pustit

Problém tří těles

Netflix  |  Sci-Fi  |  2024  |  1 řada  |  ČSFD

three-body-problem-netflix-2

Reprofoto: Netflix/YouTube

Velká část zápletky se točí kolem tajemné VR hry

Nové ambiciózní sci-fi od tvůrců Hry o trůny je adaptací stejnojmenného čínského románu, který si od vydání v roce 2008 vysloužil mnoho chvály. Není se čemu divit, jeho rozsáhlý příběh o podivných přírodních úkazech, vědcích páchajících sebevraždy, rozpadu fyzikálních zákonů a tajných organizacích je velice chytrý a strhující zároveň. Netflixu se podařilo přenést ho na obrazovky. Více zde.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym