Tomáš Havryluk, Eva Pavlíková, Jiří Hlavenka a další. Jedenáct expertů pomůže vládě s digitalizací Česka

Peter BrejčákPeter Brejčák

digitalnicesko

Foto: CzechCrunch

Tomáš Havryluk, Michal Bláha, Eva Pavlíková, Jiří Hlavenka a Diana Rádl Rogerová

0Zobrazit komentáře

Zlepšení efektivity fungování státní správy i urychlení celkového procesu digitální transformace. Takové jsou cíle nového jedenáctičlenného poradního orgánu vlády pod názvem Český digitální tým, který ve středu představil místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.

Česko se navzdory souborům různých opatření v mezinárodních žebříčcích hodnocení úrovně digitalizace a e-governmentu drží často v průměru, v mnohých případech ale také v podprůměru zemí Evropské unie. Členové nového poradního orgánu se budou podílet na snaze vlády vyrovnat se standardům zemí jako Estonsko, Dánsko, Velká Británie, Austrálie či Tchaj-wan.

Oblast digitální transformace zastřeší spoluzakladatelka a ředitelka Česko.Digital Eva Pavlíková, zakladatel iniciativy Hlídač státu Michal Bláha a řídící partnerka Deloitte Diana Rádl Rogerová. S digitální transformací státu pomohou výkonný ředitel ASPEN Institute Central Europe Milan Vašina a partner společnosti McKinsey & Company Jan Indráček.

S digitální ekonomikou pak pomůže místopředseda představenstva Alzy Tomáš Havryluk a ředitel Útvaru digitální ekonomiky a technologií Svazu průmyslu a dopravy ČR Ondřej Ferdus. Známý investor Jiří Hlavenka nabídne expertizu z oblasti startupů, ředitel CZ.NIC Ondřej Filip zaštítí oblast rozvoje internetu.

Prorektor pro rozvoj, legislativu a informační technologie brněnské Masarykovy univerzity Radim Polčák nabídne zkušenosti v oblasti práva i technologií a skupinu Českého digitálního týmu doplní zahraniční expert a ekonom Ole Jann z Dánska, který působí jako asistent profesor na CERGE-EI. Ten bude sdílet své poznatky z oblasti ekonomie informací a digitální ekonomiky.

„Vážím si nejen hluboké expertizy všech členů týmu, ale především toho, že nad rámec svých četných aktivit věnují energii a čas této iniciativě. Nebojím se členy týmu, i všechny další aktivní experty v oboru digitalizace, nazvat v dobrém slova smyslu digitálními vlastenci,“ uvedl Bartoš.

Členové Českého digitálního týmu budou pracovat dobrovolně bez nároku na honorář, poradní činnosti v rámci této iniciativy se budou věnovat ve svém volném čase. Tým odborníků na digitální transformaci se bude scházet jednou za dva měsíce. V neformálním duchu bude diskutovat nad jednotlivými tematickými oblastmi, předkládat či zhodnocovat doporučení, zahraniční příklady, analýzy a soubory opatření.

S přispěním ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym