Trask ulovil v EY nového CEO. Pavel Riegger pomůže české miliardové firmě v dobývání Evropy

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

pavel-riegger-trask

Foto: Trask

Pavel Riegger, CEO české technologické společnosti Trask

0Zobrazit komentáře

Velkou posilu hlásí tuzemská technologická a konzultační společnost Trask, a to hned do nejvyšší pozice. Novým výkonným ředitelem miliardové firmy se stává Pavel Riegger, který po šestnácti letech odchází z EY. V Trasku na pozici CEO vystřídá zakladatele Filipa Tománka a jeho mise má jasný cíl – dobývat Evropu.

„Dlouhodobě a pečlivě jsme promýšleli další expanzi Trasku a bylo nám jasné, že nám s ní musí pomoci někdo v tomto směru velmi zkušený,“ vysvětluje změnu v nejvyšším vedení Trasku Filip Tománek, který se přesouvá do role provozního ředitele a bude se starat o vnitřní fungování firmy a její přípravu na plánovaný růst a expanzi.

Trask aktuálně působí aktivně na Slovensku, v Německu, Rakousku a Velké Británii, přičemž na některých projektech pracovaly jeho týmy také v Maďarsku či Polsku. Úkolem Pavla Rieggera, který působil na jedné z vedoucích pozic v EY dlouhých šestnáct let, bude učinit z firmy celoevropského lídra v oboru.

V technologickém a konzultačním byznysu je Trask minimálně na zmíněných trzích zavedeným jménem. Ostatně vznikl už před šestadvaceti lety a jeho loňský obrat za fiskální rok končící v polovině roku 2020 se vyšplhal na 1,2 miliardy korun. V týmu má více než 600 expertů a specializuje se na digitalizaci a inovační technologie.

trask-office-kancelar3

Foto: Trask

Sídlo společnosti Trask v Praze

Mezi klienty Trasku patří přední české i zahraniční banky a pojišťovny, automobilky či energetické společnosti. Spolupracuje se Škodovkou i jejím mateřským koncernem Volkswagen, kde řeší některé aplikace či efektivitu výroby a logistiky pomocí datové analýzy, a významné jsou i inovace ve finančním sektoru, ať už jde o robotizaci, využívání dat či vylepšování hypoték.

„Je ohromující, co Trask za 26 let své existence dokázal. Jsme úspěšná firma, takže stavíme na silném základu. Zároveň ale máme velký potenciál pro růst, což je prostor pro lidi v Trasku dále se rozvíjet. Mým cílem je udělat z nás českou firmu, o které si bude povídat celá Evropa,“ hlásí Pavel Riegger.

Trask

Trask je česká technologická společnost, která od roku 1994 pomáhá rozvíjet…

V nejbližších letech má Riegger v plánu škálovat celý byznys zejména ve výše zmíněných zemích, kde již má Trask zapuštěné kořeny, přičemž nevylučuje ani potenciální akvizice vhodných firem, které by mohly růst na daném trhu akcelerovat. Sledovat bude také příležitosti v dalších zemích, kde dosud firma nepůsobí.

Do nové pozice si čtyřiačtyřicetiletý Pavel Riegger přináší zkušenosti z New Yorku, kde pracoval pro český konzulát, společnost Arthur Andersen či investiční banku Goldman Sachs. Nejdelší část kariéry pak strávil jako vedoucí partner v EY, kde vedl divizi Consultingu a divizi Transakčního poradenství pro střední a východní Evropu.

A jaké vidí pro rok 2021 největší trendy, kterými by se mohli i v Trasku zabývat? „Nejzásadnější technologické trendy, o které je dobré se zajímat, protože ovlivní fungování byznysu, jsou například hyperautomatizace, nové výpočetní způsoby, distribuovaný cloud, location independence, virtuální senzory, 5G či augmented human,“ vypočítává Riegger.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym

Trask

Trask je česká technologická společnost, která od roku 1994 pomáhá rozvíjet…

Klíčoví lidé

trask-filip-tomanek

Filip Tománek

COO, Partner