Tři hrdinky a koťátka. První upoutávka na Marvels spojuje Captain Marvel, WandaVision i Ms. Marvel

Carol Danversová, Monica Rambeauová a Kamala Khanová. Rozdílné hrdinky spojené slavným jménem se představují v teaseru.

Michal MančařMichal Mančař

marvels

Foto: Falcon

Carol Danversová v pokoji Kamaly Khanové. Taktéž superhrdinky, ale hlavně obří fanynky Avengerů

0Zobrazit komentáře

Marvel nikdy nespí. Fanoušci ještě mají v čerstvé paměti začátek páté fáze superhrdinských příběhů ve snímku Ant-Man a Wasp: Quantumania, jen za pár týdnů se objeví třetí Strážci galaxie. A už 9. listopadu se v českých kinech představí Marvels, pokračování nejen snímku Captain Marvel, které se teď představuje v první ukázce. Nechybí ani roztomilá koťátka, ačkoliv to spíš budou žraví flerkeni.

Brie Larsonová se v roli Carol Danversové známé spíš coby titulní hrdinky snímku Captain Marvel objevila v roce 2019. Její filmová kámoška Monica Rambeauová (Teyonah Parrisová) se divákům o něco více představila ve vynikajícím, místy mysteriózním a hutném seriálu WandaVision. Iman Vellaniová v roli Kamaly Khanové naopak zazářila v pubertálně ztřeštěném, ale zábavném seriálovém zpracování Ms. Marvel.

Ještě letos se všechny tři potkají v nové marvelovce. Právě vydaný první teaser na Marvels představuje už třiatřicátý film ve sdíleném univerzu, který příběhy zmíněných superhrdinek z jejich vlastních počinů spojí v jeden. Znalé fanoušky to samozřejmě nemůže překvapit, i v původních komiksech všechny tři postavy pojí dějová pouta – a hlavně působení v roli hrdinky s nějakou variací na Marvel ve jméně.

Carol, Monica a Kamala se ale tentokrát poznají ještě blíž, než by jim bylo milé. Jakmile totiž některá z nich použije své schopnosti, prohodí si místo se svou kolegyní. Vzhledem k tomu, že kapitánka Marvelová řeší galaktické problémy, zatímco mladá Kamala stále ještě pubertální potíže nebo zločin spíš pouličního rázu, je zaděláno na hromadu superhrdinské akce i vtipné okamžiky.

„Kamala je v novém filmu tak trochu jako Peter Parker ve snímku Captain America: Občanská válka,“ řekl začátkem roku pro Entertainment Weekly velký šéf marvelovského univerza Kevin Feige. Připomněl tak nadšeného Spider-Mana, který ve filmu potkal svůj velký idol. A podobně jako Peter Parker vzhlíží ke kapitánovi Stevu Rogersovi, tak je právě pro tak trochu nerdovskou fanynku Kamalu velkým idolem Carol Danversová.

Koneckonců je to skvěle vidět v teaseru, když se obě zmíněné hrdinky prohodí a prvně jmenovaná se objeví v pokoji polepeném plakáty a malůvkami se svou superosobou. Anebo když se Carol objeví na veselé svatbě, kam ale rozhodně pozvaná nebyla. A bystří fanoušci zpozorní při pohledu na pobíhající roztomilá koťátka. Ta totiž jistojistě budou flerkeny, tedy bytostmi vypadajícími jako kočky, ale ve skutečnosti skrývajícími monstrózní lidožravou chapadlovitost.

Kromě provázaného problému se bude řešit i tradičnější kosmický konflikt, v ukázce jsou vidět mimozemské světy i vojáci impéria Kree známí z předchozích marvelovek. Alespoň částečně bude trojici dam podporovat avengerský spojenec Nick Fury, toho však už v červnu čeká boj s mimozemskou invazí naší domovské planety v seriálu Secret Invasion.

Marvels budou třetím filmem takzvané páté fáze marvelovského filmového univerza, kterou odstartoval letos v únoru rozporuplný Ant-Man a Wasp: Quantumania. Ten sice až dosud – kdy ho vystřídali Super Mario Bros. ve filmu – držel titul pro nejvýdělečnější premiéru roku, jeho následný nevalný výkon na pokladnách kin ale opět přiživil spekulace, že Marvel vstupuje do éry poklesu zájmu.

Ale třeba podobné myšlenky pomohou zapudit i Marvels. Jejich režie se ujala Nia DaCostová, jež má na svědomí předloňský horor Candyman. Stala se tím nejmladším filmařem, který film od Marvelu dostal na starosti, den po premiéře oslaví čtyřiatřicáté narozeniny. Spolupracuje i na scénáři, pod nímž je podepsaná i Megan McDonnellová, autorka některých epizod WandaVision.