Twitter zvyšuje počet znaků v tweetech na 280

Filip HouskaFilip Houska

tw
0Zobrazit komentáře

Oblíbená sociální síť Twitter byla vždy charakteristická tím, že uživatelům umožňovala napsat příspěvek o maximálně 140 znacích. Od tohoto konceptu však začala před časem ustupovat, když do počtu znaků přestala započítávat mediální přílohy a @replies, a nyní představuje zcela nový model.

Twitter totiž začíná postupně testovat navýšení znaků z původních 140 na dvojnásobek, tedy 280. Tato možnost je zatím dostupná pouze určitým skupinám lidí, informuje společnost na svém blogu.

witsio

Přečtěte si takéS touto službou dostanete do emailu každý týden 10-15 minutová shrnutí zajímavých knihS touto službou dostanete do emailu každý týden 10-15 minutová shrnutí zajímavých knih

Dvojnásobný počet znaků bude umožněn pro všechny jazyky (včetně češtiny) kromě japonštiny, čínštiny a korejštiny, a to z prostého důvodu: uvedeným asijským jazykům stačí na tweet v průměru 15 znaků namísto průměrných 34 u ostatních. Právě z této rovnice Twitter vychází a komentuje, že uživatelé již nebudou muset tweety osekávat o důležitá slovní sdělení.

AECD8196-11C0-4456-B3CF-7DD10491C3F3

Stejné tweety v různých jazycích

Lze očekávat, že tato změna bude pro mnohé poměrně kontroverzní. Aktivní uživatelé ostatně nesli špatně i situaci, kdy se do tweetu přestaly započítávat mediální přílohy, jelikož to kazilo podstatu služby. Na druhou stranu může být tato novinka, která zatím nemá termín masového spuštění, pro vybrané komunity lidí značným přilepšením.

Foto: Hamza Butt (Flickr), Twitter

Diskuze (0)

Novinka

Anonym