Už za měsíc si vyzkoušíte Diablo IV. Láká příběhovou upoutávkou, která se mění podle vašeho hrdiny

Blizzard koncem března spustí veřejný betatest čtvrtého dílu slavné série, který vychází už v červnu.

Michal MančařMichal Mančař

diablo-iv

Foto: Blizzard

Válka mezi peklem a nebem se opět rozhoří v Diablu IV

0Zobrazit komentáře

Kdo se nemůže dočkat červnového vydání Diabla IV, získá už za měsíc příležitost si ho zahrát. Vývojáři z Blizzardu spouštějí veřejnou betaverzi, během níž si vyzkoušíte, jestli za těch spoustu let od posledního dílu jejich schopnosti nezakrněly. A alespoň si o pár dní zkrátíte čekání na plnohodnotné vydání hry. Oznámení testu doprovází i zveřejnění úvodního videa, které má navíc jednu ne úplně obvyklou vlastnost. Bude se měnit podle vašeho hrdiny.

Sérii Diablo netřeba dlouze představovat, každá z fantasy her od známého studia Blizzard přinesla souboje s hordami monster, vylepšování bojových či magických schopností vašeho hrdiny a postup temným příběhem o válce proti peklu. To všechno v podobě, která občas dala přemýšlet o repetitivnosti, ale stejně byla pokaždé návyková. Zakrátko na osvědčený recept vsadí i Diablo IV, které po jedenácti letech od předchozího titulu opět rozšíří slavnou značku. A které si budete moci brzy zahrát ve veřejném testování.

Otevřený betatest čtvrtého dílu proběhne od pátku 24. až do neděle 26. března, nedočkaví zájemci, kteří si nové Diablo předobjednali, se k hraní dostanou už o týden dřív. Hráči prozkoumají celé první dějství, a byť tvůrci upozorňují, že se nejedná o finální produkt, beta nabídne vše, co se od Diabla očekává. Tedy souboje, získávání zkušeností i nového vybavení a plnění úkolů nebohých obyvatel sužovaných temnotou. Na možnost osahat si hru ještě před ostrým vydáním, které je naplánované na 6. června, navíc Blizzard láká novým videem.

Upoutávka je první scénou, která vás v betě – a následně ve finální hře – přivítá a uvede do děje, její závěr plynule naváže na start hry jako takové. Vývojáři navíc připomínají, že postava v této příběhové scéně i v dalších se bude dynamicky měnit podle toho, jak upravíte vzhled svého vlastního hrdiny. „Bez ohledu na to, jak vkusně nebo legračně ho obléknete,“ uvádí Blizzard.

Oblékat, tedy spíš vyzbrojovat a opancéřovávat svého vybraného bijce pekelných protivníků budete od šestého dne šestého měsíce (inu, Diablo…) moci na PC i na konzolích Xbox a PlayStation. Cena novinky začíná zhruba na 1 600 korunách podle verze a platformy, k mání jsou kromě standardní i deluxe varianty titulu, jež přidávají převážně kosmetické herní doplňky.

Nové video je už několikátou ukázkou očekávané hry za poslední měsíce. Tu zatím nejvelkolepější si Blizzard připravil na závěr loňského roku na vyhlašování The Game Awards alias herních Oscarů. Během nich se kromě oceňování nejlepších videoher odehrává také trailerový souboj herních studií, jež se předhánějí v tom, kdo na ostře sledované akci naláká na své novinky zajímavější upoutávkou. Vývojáři Diabla tehdy spolu s datem vydání zveřejnili tradičně velice povedený příběhový trailer ukazující válku pekel s nebesy.

Nechtěnou pozornost ale Diablo IV získalo už na podzim, kdy ji postihl únik informací. Z testovací verze hry určené pro šíření jen mezi rodinou či přáteli v září uniklo přes čtyřicet minut záběrů hry za postavu mocného barbara. To byla nepříjemná situace, ale ve výsledku mnohem méně škodlivá než ta, která se odehrála jen o pár hodin dříve. Video z nového Diabla se na veřejnost dostalo krátce po úniku zdrojového kódu i několika gigabajtů videí z vývoje – taktéž dychtivě očekávaného – Grand Theft Auto VI od Rockstar Games.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym