Víc pro mladé firmy. Otevíráme CzechCrunch Startupy, prostor pro rozvoj a propojení projektů i lidí

Víme, že v Česku jsou skvělí lidé a skvělé nápady. Na naší nové platformě je chceme ukázat a hlavně jim pomoct růst.

Iva BrejlováIva Brejlová

CC Startupy

Foto: McLavin/CzechCrunch

Tým, který se stará o CzechCrunch Startupy

0Zobrazit komentáře

V září roku 2020 spravoval ten prostor jeden a čtvrt člověka. A my byli nadšení, že se můžeme připojit a posílit ho. Platforma CzechCrunch Shine začala vzdělávat, propojovat a udržovat svěží komunitu mladých startupistů a jejich nápadů. Dnes se o ni stará sedm lidí a stále roste. Z nadšeneckého projektu je silný projekt online i offline eventů, místo pro vzdělávání a prostor pro rozvoj startupů. Vytvořili jsme startupovou akademii, spustili internshipy i diskusní prostor. Teď se z CzechCrunch Shine stává CzechCrunch Startupy. Seznamte se.

Věříme totiž, že každý zakladatel startupu svým nápadem mění svět k lepšímu. A že je třeba tyto myšlenky podpořit. Radujeme se z toho, jak podnikatelský ekosystém v České republice roste. Těšíme se, že jsme vyrostli i my. A že můžeme rozšířit i prostor pro vás. Na Instagramu i LinkedInu už dokážeme oslovit přes čtyři tisíce lidí a propojovat je. Jen samotná komunita Czech Startup Group, kterou podporujeme, čítá přes 4,4 tisíce lidí.

Loni jsme vytvořili Startup Academy a v ní silný program, kterým si už prošlo 23 startupů. Čtyři měsíce jsme je vzdělávali, každému z nich poskytli mentory a další zajímavá napojení. K tomu, jak se nám to podařilo, stačí říct jediné – hned dva startupy z prvního běhu získaly investici.

Ale jsme pyšní i na ty ostatní. Někde mentoři podnikatele pomohli nasměrovat, jinde už pokročilejší projekty hlásí třeba nárůst klientů o 200 procent.

A tak jsme vzápětí odstartovali nový běh, kam jsme přijali další dvacítku mladých a zajímavých firem. Kolik jich získá investici tentokrát? Za necelé čtyři měsíce uvidíme. Přidejte se do dalšího běhu.

Buďte v obraze

Pokračujeme i v propojování celé komunity. Pravidelně spouštíme i čtyři akce měsíčně. Ukazujeme příběhy startupistů, jejich cestu, chyby a úspěchy. Zpovídali jsme mezi mnoha jinými třeba Lucii Neumannovou z Femme Palette, Yemiho A. D., Lubo Smida z STRV nebo Ondřeje Krátkého z Liftaga. V rámci série Funding Talks jsme se bavili s akcelerátory i investory: mezi jinými s Jiřím Hlavenkou, Andrejem Kiskou z Credo Ventures nebo Tomášem Obrtacem z Enernu. Nebo s partnery velkých zahraničních fondů Index Ventures či Seedcamp.

A pak je tu řada dalších formátů se svými vlastními sériemi – Startup versus investor, All About SaaS, tedy všechno důležité o službách stojících na předplatném, Funding Talks nebo Startup Academy, probíráme startupovou kulturu i to, jak mladý projekt řídit a jak nastavit produkt. Za loňský rok jsme uspořádali 36 eventů a napočítali víc než 4 600 účastníků. A pokračujeme dál, spustili jsme sérii Inside Prusa Research.

Mimochodem, záznam všech zmíněných akcí si můžete projít na YouTube, v přehledu tu najdete i ty plánované. Offlinové akce nám pandemie poněkud přerušila, ale nikdy jsme je úplně neopustili. Víme totiž, že networking je pro mladé podnikatele nenahraditelný. Akce zaměřené přímo na něj plánujeme i dál. Nebo třeba Founder2Founders, náš vůbec největší event. Těšte se na ně.

Dvakrát do měsíce vydáváme startupový newsletter, s jehož odběrem získáte všechny pro startupisty základní informace: co se děje, co se dít bude i přímé odkazy, kde a jak se osobnostně i firemně rozvíjet. Pokud by vám snad utekl zásadní startupový článek z CzechCrunche, tady ho dohoníte.

Spolupracujeme s Keboolou, J&T Ventures i Prusa Research. Propojujeme ale i mladé talenty Internship programem. V rámci něj je možné získat stáže v nejinovativnějších firmách nejen v Česku.

A co dál? Nechceme se zastavit ani tady. Věříme, že dokážeme celý ekosystém podpořit ještě víc a posunout ho zase o něco dál. Jen do konce června máme už teď naplánováno ještě alespoň 15 akcí – online, offline i hybridních. V rámci zpravodajství na CzechCrunchi dosáhneme na stále víc čtenářů, posluchačů i diváků. Víme, že v Česku jsou skvělí lidé a skvělé nápady. A chceme to ukázat světu.

Tvoříme komunitu. Tvořte ji s námi.

Načítám formulář...

Rubriku Startupy podporujíjt-retina