Volat s Apple Watch bez iPhonu jde už i u O2. Operátor jako druhý v Česku podporuje eSIM u hodinek

V Česku eSIM v Apple Watch funguje rok, dodneška u jediného operátora, kterým byl T-Mobile. Teď se konečně připojuje alespoň jeden další.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

apple-series-8-watchos-9

Foto: Apple

Apple Watch Series 8

0Zobrazit komentáře

Už pět let je díky zabudované SIM kartě – neboli eSIM – možné s Apple Watch volat či připojit se na internet zcela bez telefonu. Je to poměrně zásadní funkce, jelikož díky ní hodinky fungují i jako autonomní zařízení, ne pouze jako extrémně drahý doplněk. V Česku ovšem eSIM v Apple Watch funguje teprve rok, dodneška navíc jen u jediného operátora, kterým byl T-Mobile. Teď se konečně připojuje alespoň jeden další – O2 spouští podporu právě dnes.

Ti, co chtějí novou funkci využít, k tomu musí mít verzi Apple Watch s označením GPS + Cellular. U nich je pak třeba nainstalovat nejnovější aktualizaci, která umožní službu pojmenovanou prostě O2 Chytré hodinky zákazníkům operátora spustit. To se provede v několika krocích přímo v aplikaci Watch na telefonu.

Pro novou službu nebude potřeba si zařizovat nový tarif, jen se cena toho stávajícího navýší o 99 korun měsíčně. Kompatibilní jsou všechny tarify s datovou službou. Funkce O2 Chytré hodinky přitom bude všem na půl roku dostupná zdarma, aby si ji každý mohl vyzkoušet a zhodnotit, zda mu za příplatek stojí. Pokud ne, před vypršením bezplatného období ji půjde zrušit – podle informací operátora už však nebude stačit aplikace, ale bude třeba vydat se na prodejnu.

„Doposud mohli fanoušci kalifornské značky propojit svůj telefon s chytrými hodinkami jen prostřednictvím bluetooth. Nyní se ale možnosti využití posouvají. Díky Apple Watch Cellular s eSIM můžou zákazníci telefonovat, esemeskovat i využívat data třeba při poslechu písniček stejně, jako jsou zvyklí u svého iPhonu,“ popisuje Roman Bacík, ředitel pro produkty a inovace mobilních služeb O2.

ultra_1

Foto: Apple

Hodinky Apple Watch Ultra cílí na sportovce a dobrodruhy

„Největší výhodu vidím v tom, že uživatel může jít ven a vyčistit si hlavu bez telefonu v kapse. Zároveň ale zůstane v kontaktu se svou rodinou, přáteli a prací,“ dodává Bacík.

Apple Watch nezávislé na telefonu jsou ale užitečné třeba i při sportování, kdy se v oblečení kapsa na telefon často nenajde. Nemusí jít přitom o potřebu být pořád dostupný, dosud ale nebylo možné si při běhání z hodinek pustit hudbu ze streamovací služby, respektive bylo nutné ji mít předem vybranou a uloženou pro offline poslech.

Spolu se spuštěním podpory pro eSIM O2 také začalo prodávat odpovídající hodinky Apple Watch Cellular. V nabídce jsou různé verze letošních modelů Apple Watch SE, Series 8 a novinky s přídomkem Ultra. Na oslavu nové služby pro všechny zmíněné modely operátor připravil slevu ve výši tisíc korun. 

Služba O2 Chytré hodinky je dostupná také pro kompatibilní zařízení od Samsungu, konkrétně hodinky Galaxy Watch3 LTE, Watch4 Classic LTE, Watch5 LTE a Watch5 Pro LTE. Proces aktivace je podobný jako v případě Apple Watch, jen se v telefonu provádí v aplikaci Moje O2.

Jak zaznělo v úvodu, Apple Watch s mobilními sítěmi mohou už něco přes rok využívat i zákazníci T-Mobile. Navýšení ceny tarifu je zde stejné, tedy o 99 korun měsíčně. Operátor má v nabídce pochopitelně i starší modely hodinek včetně Series 6 a 7.

Vodafone v minulosti zmínil, že svou službu pro hodinky s eSIM připravuje, nyní však na dotaz o její případné dostupnosti zatím nereagoval.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym