YouTube chystá novou službu, přes kterou bude možné online sledovat televizní kanály

youtube-red-1500×1000
0Zobrazit komentáře

YouTube v posledních letech začíná šlapat na pedál a vypouští či vylepšuje jednu službu za druhou. Momentálně má plné ruce práce s placeným předplatným v podobě YouTube Red, které odstraňuje veškeré reklamy a dává uživatelům k dispozici exkluzivní obsah, který YouTube, podobně jako Netflix, tvoří s těmi nejzajímavějšími youtubery z celého světa a vydává pouze na své platformě.

Mimo to se podle několika zdrojů chystá Google, vlastnící největší videoserver, vypustit pravděpodobně během příštího roku další službu s placeným měsíčním předplatným – ta by se měla jmenovat Unplugged, běžet pod YouTube a nabízet uživatelům sledování klasických kabelových televizních kanálů přímo online, bez nutnosti vázat se na smlouvu s běžnými poskytovateli.

place

Přečtěte si takéPříběh o tom, jak zkrachoval startup na tvorbu sociálních sítí, do kterého investovala i Lady GagaPříběh o tom, jak zkrachoval startup na tvorbu sociálních sítí, do kterého investovala i Lady Gaga

Google si od toho podle serveru Bloomberg slibuje další navýšení příjmů, které by mohlo pokrýt rostoucí náklady a zároveň postupný přerod z reklamních příjmů na ty z předplatného a z licencování obsahu. Novou službu navíc podle všeho připravuje již od roku 2012, vzhledem k prioritám se ale dostala „na veřejnost“ až nyní.

Na nově vzniklé platformě se pak prozatím objeví pouze americké stanice od společností Fox, CBS, NBC Universal nebo Viacom a dalších – to vše v hromadných balíčcích, začínajících na 35 dolarech měsíčně, tedy zhruba 824 korunách. Pokud se ukáže, že je služba perspektivní, bude se YouTube poohlížet i po globálním řešení.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym