Začalo natáčení druhé řady Wednesday. Diváky čeká méně romantiky a více hororu, říká hlavní herečka

Wednesday se trochu nečekaně stala globálním hitem, překonala i Stranger Things. Několik epizod druhé řady bude opět režírovat Tim Burton.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

wednesday-netflix-addams-family-jenna-ortega

Foto: Netflix

Jenna Ortega jako Wednesday Addamsová v seriálovém hitu Netflixu

0Zobrazit komentáře

V Irsku oficiálně začala produkce pokračování seriálu Wednesday od Netflixu. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Wednesday se předloni stala druhým nejúspěšnějším seriálem v historii Netflixu – a pokud by ji mělo něco v dohledné době na žebříčku posunout níže, mohla by to být snad jedině nová řada Hry na oliheň. Globální hit o dospívající dívce z rodiny Addamsových, která je fascinovaná vším temným a má alergii na barvy, ale dostane pokračování také. Druhá řada Wednesday se nedávno začala oficiálně natáčet.

Režie několika epizod se opět ujme Tim Burton, který seriálu propůjčil svoji specifickou estetiku. V hlavní roli se vrátí Jenna Ortega. Po jejím boku dostanou větší prostor rodiče s tvářemi Catherine Zeta-Jones a Luise Guzmána a pravidelně se na obrazovkách bude objevovat také Steve Buscemi coby nový ředitel akademie Nevermore. Oficiální obsazení Netflix zveřejnil na svém webu.

wednesday-netflix-jenna-ortega-1

Foto: Netflix

Wednesday Addamsová

Co ale vlastně od druhé řady očekávat? „Rozhodně se přikloníme více k hororu,“ řekla už dříve Ortega, která má s tímto žánrem poměrně široké zkušenosti z filmů jako X nebo Vřískot. „Je to velmi vzrušující, protože i když Wednesday potřebuje nějaký charakterový oblouk, napříč seriálem se moc nemění. To je na ní úžasné,“ dodala herečka. Zároveň zmínila, že Wednesday se tentokrát bude více držet svých zásad a nebude se pouštět do žádných milostných experimentů. Hlavní pro ni bude objevovat záhady Nevermore.

Tvůrci seriálu Miles Millar a Al Gough v minulosti ovšem také poznamenali, že v pokračování Wednesday by měla více prostoru dostat rodina hlavní hrdinky a především vztah s její matkou Morticií. Oba každopádně počítají s úzkou kreativní spoluprací s Jennou Ortega, která prý ke svojí postavě přistupuje svědomitě a má také titul producentky seriálu. Další detaily příběhu druhé řady Wednesday zatím zůstávají záhadou, stejně jako termín jejího uvedení. Dříve než počátkem příštího roku to ale nejspíš nebude.


Co ukazují trailery

Star Wars: Akolytka

Nový seriál ze světa Star Wars se vydá do období Vrcholné republiky, stovky let před události ságy Skywalkerů. Neznamená to ale absenci známých prvků – naopak. V centru děje bude vyšetřování záhadných vražd rytířů Jedi a vzestup temné strany Síly.


Co hýbe světem filmu a televize

Disney+ a HBO Max v jednom předplatném?

Toho se v Česku nejspíš jen tak nedočkáme. Dva streamovací rivalové ale chtějí tuto strategii v létě otestovat ve Spojených státech, kde uživatelům v jednom balíčku nabídnou služby Disney+, Hulu a Max. Zatím není zřejmé, na kolik takový balíček vyjde, logicky ale musí být levnější než dané tři služby jednotlivě. Pokud bude novinka fungovat, vstoupíme do éry, ve které konkurenční streamovací služby odloží ostrou rivalitu ve jménu dlouhodobého udržení předplatitelů. Zní to až povědomě podobně jako balíčky kabelové televize? To je jistě jen náhoda. Více zde.


Co si pustit

Temná hmota

Apple TV+  |  Sci-Fi  |  2024  |  9 epizod  |  ČSFD

dark-matter-apple

Foto: Apple

Seriál Temná hmota

Vědec, který si vzal ženu svých snů a založil s ní rodinu, se jednoho večera nevrátí domů. Tedy vrátí, ale v alternativní realitě, kde některé lidi zná a oni jeho ne – a naopak. Jak se vrátí tam, kam patří? Apple TV+ přichází s dalším osobitým sci-fi, které na jedné straně předkládá poutavé myšlenky a motivy, na straně druhé nabízí napínavý příběh s prvky akčního thrilleru.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.