Záhada zničené planety. Vyšlo sci-fi Silo, má šanci se zařadit mezi nejlepší žánrové seriály roku

V postapokalyptické novince od Applu se objevuje Rebecca Ferguson z Duny nebo Tim Robbins. Recenze jsou velice pozitivní.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

silo-apple-tv

Foto: Apple

Seriál Silo

0Zobrazit komentáře

Na Apple TV+ vyšlo sci-fi Silo, slibující spletitou záhadu a komplexní svět. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

V časově nespecifikované budoucnosti Zemi zachvátila katastrofa a vyhladila většinu lidí. Nejspíš. Deset tisíc přeživších, přebývajících v rozsáhlém podzemním krytu, netuší, co se stalo, kdy se to stalo, jestli jsou jediní, ani kdo postavil jejich současný příbytek. Vyjít ven je nejspíš smrtelné a není známo, kdy nebude. Navíc všichni, kteří se odpovědi na tyto otázky snažili zjistit, nepřežili. Inženýrka Juliette (Rebecca Ferguson) ale přesto pátrá – nedokáže jen tak bez odůvodnění přijmout, proč zemřel její blízký.

Silo je adaptací oceňované knižní série Hugha Howeye a hlavním tvůrcem seriálu je Graham Yost, který v minulosti pracoval na Bratrstvu neohroženýchPacifiku nebo Takových normálních Američanech, které jsme doporučovali nedávno. Jádrem novinky je velká záhada, kterou postavy postupně odkrývají paralelně s tím, jak diváci odhalují fungování jejího komplexního světa.

S dalšími hrdiny i antihrdiny poznáváme různé pohledy na věc, nejednoznačnou morálku a v zásadě totalitní systém, který v krytu vládne. Ačkoliv část kritiky zdůrazňuje, že Silo nepatří mezi zrovna nejsvižněji vyprávěné seriály, jeho atmosféra dokáže pohltit a jeho špinavé zpracování plné retro technologií působí uvěřitelně. Někteří přitom jako reference zmiňují ZtracenéSnowpiercer nebo loňský thriller Odloučení. Na Apple TV+ právě vyšly první dvě epizody seriálu, další budou přibývat s týdenními rozestupy.


Co ukazují trailery

Duna: Část druhá

Paul Atreid se sžívá s obyvateli planety Arrakis a chystá se k boji proti Harkonnenům, zatímco v paláci galaktického imperátora se řeší, jakou představuje hrozbu. Nejočekávanější sci-fi letošního roku to vzhledem k pověsti knižní předlohy nebude mít vůbec jednoduché, první upoutávka ale vypadá nadmíru dobře. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Hollywood se zastavil

V Hollywoodu začala největší stávka od roku 2007. Kvůli neochotě studií zajistit jim lepší pracovní podmínky přestali pracovat prakticky všichni scenáristé, kteří navíc protesty úspěšně blokují probíhající natáčení. Mohlo by to znamenat zpoždění mnoha seriálů i filmů. Více zde.


Co si pustit

Mr. Sunshine

Netflix  |  Historický  |  2018  |  24 epizod  |  ČSFD

ms-sunshine-netflix

Foto: Jisun Park

Seriál Mr. Sunshine

V době svého uvedení byl Mr. Sunshine jedním z největších seriálů v historii korejské televize. Výpravné historické drama diváky zavádí do devatenáctého století a sleduje jednu z nejzásadnějších událostí korejských dějin, boj o nezávislost Korejského císařství. Učebnici asijských dějin sice seriál nenahradí, perfektně ale funguje na úrovni žánrové podívané. Ta je velkolepá, děj zajímavý a komplexní. Kritika chválila i ženské postavy a obecněji vykreslení postavení žen a chudých v tehdejší společnosti.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym