Zakladatel Aukra Václav Liška spustil nový projekt Kideo, který učí děti angličtinu online

Nela VítováNela Vítová

kideo

Foto: Kideo

Průběh výuky dětí přes Kideo

0Zobrazit komentáře

V Česku letos vznikl nový vzdělávací projekt pro děti s názvem Kideo. Běží online a pomocí interaktivní formy výuky chce naučit děti anglicky. Jedním ze spoluzakladatelů Kidea je tvůrce českého prodejního portálu Aukro, Václav Liška, který společně s dalšími zakladateli do projektu vložil stovky tisíc korun.

Nový moderní způsob výuky angličtiny cílí především na děti od čtyř do dvanácti let. Formou intenzivních kurzů je chce posunout ve znalosti cizího jazyka rychleji než klasické lekce. Výuka využívá amerických specializovaných lektorů, jež děti učí zábavnou formou za pomoci názorného ukazování. Jedním z hlavních cílů tvůrců je přirozený průběh výuky, který zajistí, že se děti budou cítit podobně, jako když se učí vlastní mateřský jazyk.

„Naši online učitelé jsou aprobovaní američtí pedagogové, kteří učí angličtinu stejným přirozeným způsobem, jakým se děti učí mateřskému jazyku,“ vysvětluje Václav Liška.

Kideo2

Foto: Kideo

Jedna z amerických lektorek a spoluzakladatelka Kideo, Sarah Lopezová

Soukromé lekce probíhají online, takže dítě nemusí nikam docházet a učí se v domácím prostředí. Vlastní výuka se snaží děti zábavnou metodou naučit angličtinu pomocí užívání gest, mimiky a obrázků. Děti mají za úkol napodobovat, co učitel dělá, a opakovat slova, která říká. To jim dovoluje přirozený učící proces bez nutnosti překladu.

Kromě Václava Lišky se na tvorbě podíleli Kamil Kavečka, Pavel Vanča a Američanka Sarah Lopezová. Autoři projektu se inspirovali u dalších výukových programů fungujících v Evropě či Asii. Velkou inspirací prý byla například Čína, kde běžně lidé do výuky angličtiny dětí vkládají nemalé peníze i úsilí. S vývojem služby začali tvůrci na konci loňského roku.

Jsme Kideo – online výuka angličtiny pro děti

BINGO!Měníme způsob, jakým se děti učí anglicky. <3 Podívejte se a rovnou si objednejte zkušební lekci ZDARMA.

Zveřejnil(a) Kideo dne Pondělí 11. června 2018

 

„Čína je miliardový trh a touha Číňanů naučit své děti anglicky je obrovská. Proto zde vzniklo mnoho online a video kurzů, kterých využívají desítky milionů zákazníků. Pro nás to znamenalo mnoho zajímavých inspiračních zdrojů,“ komentuje Kamil Kavečka.

Zakladatelé tvrdí, že Kideo vyniká především svým inovativním způsobem výuky a variabilitou vzdělávacích materiálů, na jejichž tvorbě se podílí kromě dalších například také bývalý poradce Steva Jobse, Michael Carter. Zároveň slibují znatelné výsledky již po třech měsících online výuky.

ond

Přečtěte si takéZakladatel projektu Mobilní rozhlas Ondřej Švrček: Chytrá komunikace je jako zavést do obce elektřinuZakladatel projektu Mobilní rozhlas Ondřej Švrček: Chytrá komunikace je jako zavést do obce elektřinu

Lekce je možné zakoupit online a na výběr je ze tří balíčků. Nejlevnější Bronze nabízí 4 individuální lekce za 1 699 korun, nejobsáhlejší balíček Gold čítá 20 lekcí a stojí 7 999 korun. Stránky Kideo však nabízí také možnost vyzkoušení programu zdarma.