Popularita aplikace WhatsApp a jejích konkurentů v jednotlivých zemích

Michal PtáčekMichal Ptáček

whatsapp
0Zobrazit komentáře

Zpráv o aplikaci WhatsApp, za kterou Facebook předevčírem vysázel 19 miliard dolarů je aktuálně plný internet. V reálu však WhatsApp rozhodně není jediným silným hráčem na tomto momentálně hodně přehuštěném trhu, což potvrzuje i graf od společnosti Mobidia.

Ten dle konkrétních zemí sleduje, kolik minut za týden stráví uživatelé používáním jednotlivých „chatovacích“ aplikací. (data vychází z platformy Android a jsou aktuální k lednu 2014).

Zatímco aplikaci WhatsApp se tak například velmi daří v Indii, Brazílii nebo Španělsku, v USA je v tomto ohledu nejpopulárnější jihokorejský počin KakaoTalk. Tomu se také daří v Rusku, Číně, Španělsku (opět) a samozřejmě i na domácí půdě v Jižní Koreji. V Japonsku zase naopak logicky nepřekvapí obliba jejich vlastní appky Line.

Dalším silným hráčem je pak samozřejmě i WeChat od čínského Tencentu, který je se svými 272 miliony aktivními uživateli měsíčně oblíbený hlavně v Číně a USA. Hodně rozdílná situace je i v Indonésii, kde stále s přehledem vítězí Blackberry Messenger následovaný právě WhatsApp.

Graf, který porovnává oblibu chatovacích aplikací v jednotlivých zemích…

mobidia

zdroj dat: Mobidia
foto: Sam Azgor/Flickr

Rubriku Startupy podporujíjt-retina