Netflix se chystá rozdrtit české televize, do příštího roku zamíří i k nám do ČR

LivingRoom2_BehindCouch_CoupleMixed_shot1-0073_V_FINAL_2-onb
0Zobrazit komentáře

Netflix se po několika letech a více než 50 zemích chystá na masivní expanzi do střední Evropy. Začalo to Německem a nejpozději v průběhu příštího roku přijde na řadu i ČR. Prozatím bylo možné sledovat z ČR zahraniční Netflix jen přes VPN s americkou IP adresou, ale bylo to napůl proti podmínkám.

4903487176_ea94b9a893_b

Přečtěte si takéNetflix je tu s finančními výsledky za druhý kvartál. Jeho tržby jsou 1,34 miliardy USDNetflix je tu s finančními výsledky za druhý kvartál. Jeho tržby jsou 1,34 miliardy USD

Netflix má momentálně hodnotu zhruba 28 miliard dolarů a přes 60 milionů platících uživatelů, díky kterým dokázal vygenerovat zisk 402 milionů dolarů. Přes 4 miliony uživatelů přibyly jen za poslední kvartál roku 2014. Evropský trh zaznamenal za minulý rok 21,4 miliard dolarů v placených službách a Netflix chystá tohle číslo rapidně navýšit.

V České republice začneme nabízet naše služby, máme to v plánu nejpozději během příštího roku.

Informoval Cliff Edwards, šéf komunikace Netflixu pro HN. U nás není výrazné konkurenční prostředí na poli zahraničních filmů a seriálů a tak Netflix bude bojovat především s O2TV nebo Voyo z rukou Novy. První zmíněná služba drží aktuálně kolem 184 tisíc předplatitelů a PPF do ní masivně investuje. Novou konkurencí může být i My Prime, které chystá UPC.

_MG_5752

Foto: Netflix Presskit