Rostoucí slovenská aplikace HOPIN taxi vstupuje na český trh

Screen Shot 2015-05-14 at 16.36.53
0Zobrazit komentáře

České Liftago nebo tuzemská verze Uberu už nebudou bez pořádné konkurence. Na trh totiž vstupuje nová taxi aplikace s názvem HOPIN taxi. Jejími základními vlastnostmi je propojení s aktuálně 200 řidiči taxislužeb a možnost zavolání si vozu bez nějakého volání, registrace a zbytečností. Stačí si jen vybrat podle ceny, hodnocení nebo polohy vozu. Samozřejmostí jsou bezhotovostní platby.

Aplikace na Slovensku zaznamenala přes 100 tisíc stažení a zhruba 2000 objednávek denně. Podle spoluzakladatele Martina Barana, jde o aplikaci na tři kliknutí. Oproti Uberu není možné do systému přijmout řidiče bez licence. Princip se tedy velmi podobá asi největší agregační konkurenci, Liftago.

liftago_taxi_1

Přečtěte si takéJak se Liftago snažilo lítat dříve, než umělo chodit a z čeho se za rok a půl poučiloJak se Liftago snažilo lítat dříve, než umělo chodit a z čeho se za rok a půl poučilo

Druhou doménou aplikace je zmíněná funkčnost bez registrace. Po stáhnutí stačí určit polohu a objednat taxi. Případné zprávy mezi řidičem a cestujícím pak probíhají přímo v rámci aplikace. Výsledná cena se počítá pomocí přesně GPS polohy a trasy, kterou řidič zvolil.

Podle tvůrců by se HOPIN taxi chtělo do konce tohoto roku rozrůst i do dalších měst, jako Brno nebo Ostrava a získat přes 600 aktivních řidičů. Pro firemní klientelu je navíc možné fakturovat všechny jízdy přímo na společnost a platit bezhotovostně, což pomůže s kontrolou nákladů na cestující zaměstnance.