Spotify jde do boje s Applem a ohlašuje monstrózní investici ve výši 526 milionů dolarů

Michal PtáčekMichal Ptáček

spotify
0Zobrazit komentáře

Je stále jasnější, že na trhu hudebních streamovacích služeb bude v následujících měsících hodně živo. Je to teprve pár hodin, co Apple na konferenci WWDC představil svoji novou službu Apple Music a už teď je jasné, že konkurence nehodlá zahálet a mlčky sledovat jak si gigant z Cupertina postupně ukrajuje kousky z tohoto lukrativního koláče.

maps

Přečtěte si takéApple kupuje GPS startup pro vylepšení mapových podkladů a autonomní navigaceApple kupuje GPS startup pro vylepšení mapových podkladů a autonomní navigace

Velkým faktorem pro úspěch bude samozřejmě i množství peněz, které jednotlivé streamovací služby budou mít k dispozici, proto nepřekvapí, že jako první reaguje Spotify, aktuálně největší hráč na trhu, který právě uzavřel další kolo investic, ve kterém získal 526 milionů dolarů. Tím se celková valuace firmy, jak informuje WSJ, posunula na 8,5 miliardy dolarů, přitom ještě na podzim loňského roku se valuace pohybovala „jen“ okolo 5 miliard dolarů.

Celková částka nainvestovaná do Spotify, pak tímto krokem přesáhla 1 miliardu dolarů.

Zajímavé je i složení investorů. Kromě známých jmen typu: GSV Capital, Northzone nebo Goldman Sachs se tohoto investičního kola zúčastnil například i švédský telekomunikační gigant TeliaSonera AB, který do Spotify nainvestoval 115 milionů dolarů.

apple
Ukázka připravované služby Apple Music…