Nová česká platforma chce upozornit na nedostatek žen ve startupech a IT

Pavel HoralíkPavel Horalík

ladytech
0Zobrazit komentáře

Ženy mají v technologickém průmyslu stále velmi malé zastoupení a ve srovnání s muži, kteří tomuto odvětví kralují, je to minoritní skupinka. Proto je poptávka po technologicky zdatných ženách poměrně vysoká.

Toto téma nedávno znovu vybublalo díky náborovému inzerátu, na kterém byla zobrazena velmi atraktivní inženýrka ze společnosti OneLogic. A strhl se kolem toho opravdu nebývalý poprask, a to nejenom v pozitivním slova smyslu, ale i v tom negativním. Spontánně tak vznikl na Twitteru hashtag #ilooklikeanengineer, pod kterým se nyní prezentují ženy z IT.

onelogic ad

Právě nově vznikající platforma LadyTech, za kterou stojí technologická firma STRV, by ráda posunula tuto diskuzi na další úroveň a na 21. srpna proto připravuje akci, kde se bude mluvit o důležitosti žen v technologiích.

„Za poslední rok se nám podařilo zvýšit počet žen, které u nás pracují a sami jsme tak zjistili, jak účinnějším a výkonnějším je nyní naše prostředí. V ideálním případě bychom rádi, aby byl výsledný poměr 50:50, ale nejprve musíme rozproudit diskuzi o tom, jak zaujmout a k technologiím přilákat další ženy,” přibližuje CEO STRV David Semerád, který na akci sám vystoupí.

Doplní ho hned několik dalších řečníků, kteří budou mluvit o vlastních zkušenostech s tím, jak přilákat ženy do týmů a jaké výhody má různorodé pracovní prostředí. Akce se koná od 19 hodin na Vltavě (Čechův most) a vstupenky je možné získat zde.

STRV

STRV je česká technologická společnost zaměřující se na vývoj softwarových…

Klíčoví lidé

lubo-smid3

Lubo Smid

CEO