Americká CIA investovala do těchto dvou žhavých startupů ze Silicon Valley

Michal BenatzkyMichal Benatzky

investment
0Zobrazit komentáře

Společnost In-Q-Tel, která je označována za technologickou/investiční odnož americké zpravodajské agentury CIA se nedávno rozhodla investovat své finance do dvou kalifonských startupů jejichž valuace už v dnešních dnech přesahuje 1 miliardu dolarů.

Konkrétně se jedná o společnosti Mesosphere a Docker , které se obě zabývají vývojem cloudových úložišť. O důvodu, který CIA vedlo k investici se můžeme jen dohadovat. Tento krok však není ojedinělý, například v minulosti totiž už agentura investovala do jiného tajemného startupu s názvem Palantir původem z Izraele, jak informuje Tech Insider.

Společnosti Mesosphere a Docker však nejsou na vládu napojeny jen skrze Ústřední zpravodajskou službu. Mesosphere se totiž chlubí úspěšně uzavřenou dohodou v hodnotě 90 tisíc dolarů s americkým ministerstvem financí, zatímco druhá výše jmenovavá společnost spolupracuje s jiným úřadem zabývajícím se finanční ochranou spotřebitelů.

tesla-2

Přečtěte si takéTakhle bude vypadat redesignovaná Tesla Model STakhle bude vypadat redesignovaná Tesla Model S

Investoval i Microsoft nebo HP

Mesosphere se může pochlubit také významnými investory z technologické oblasti. Nedávno totiž do startupu investovala s účastí Microsoftu 73,5 milionů dolarů (1,74 miliardy korun) společnost HP. Docker taktéž nedávno získal investici ve výši 95 milionů dolarů (2,25 miliardy korun), kterou vedla významná investiční banka Goldman Sachs.

Mesosphere se zabývá systémy, které usnadňují chod cloudových data center společností jako například AWS (Amazon) nebo Microsoft, zatímco Docker je zaměřen na vývoj takzvaných softwarových konteinerů, které usnaďnují vytváření a správu datových center ve větším měřítku.

docker

mesosphere

Diskuze (0)

Novinka

Anonym