Prohlížeč Opera dostává pro iOS úplně zdarma funkci VPN

vpn
0Zobrazit komentáře

I když se to nezdá, desktopový a mobilní prohlížeč Opera, který kdysi statečně konkuroval dnes již nadvládajícímu Chromu nebo Mozille, ještě není mrtvý. Po jeho letošním prodeji za zhruba 1,2 miliardy dolarů do rukou několika čínských investorů, se postupně snaží udržet si svoji pozici technologicky nejvyspělejšího prohlížeče.

To se mu relativně daří, a to především implementací funkcí, které jsou u jiných běžných prohlížečů dostupné spíše v rámci placených doplňků. Mezi nejnovější přírůstky patří nyní v případě iOS verze neomezené VPN, tedy služby, která dokáže změnit IP adresu tak, aby si web myslel, že je uživatel v libovolně vybrané zemi. To se skvěle hodí v případě, že potřebujete využít některou z lokálních služeb, která není podporována mimo svoji zemi.

iphone6s

Přečtěte si takéDalší prodejce v ČR nabízí službu, která vám dá při měsíční platbě pravidelně nový iPhoneDalší prodejce v ČR nabízí službu, která vám dá při měsíční platbě pravidelně nový iPhone

Opera tuto novinku nabízí nově na iPhonech a iPadech a technologicky spolupracuje se základy, které získala akvizicí společnosti SurfEasy, která poskytovala vlastní VPN řešení. Je to již druhá služba z poslední doby, do které Opera začala naplno šlapat – tou první byla integrovaná funkce blokování reklam, velmi podobná té, co nabízí populární Adblock. Ta je k dispozici ovšem prozatím pouze na velkých obrazovkách.

Stahovat můžete zdarma zde.

operavpn

Diskuze (0)

Novinka

Anonym