Eztraty.cz – nový projekt, který přináší chytrou databázi ztrát a nálezů

Zapomenuté už nemusí znamenat navždy ztracené. Pod tímto heslem se nový český projekt Eztraty.cz snaží přinést evidenci ztracených a zapomenutých předmětů do 21. století. Moderní ztráty a nálezy jsou propojená databáze předmětů nalezených ve spolupracujících institucích, či obcích, kde může kdokoliv nalezenou věc vrátit nebo si prohlédnout databázi a případně se o danou věc také přihlásit.

Eztraty.cz přicházejí mimo jiné také se štítky obsahujícími unikátní kód. Ten lze přilepit na jakoukoliv cennost. V případě ztráty předmětu pak stačí jen do databáze stránky zadat váš jedinečný kód a systém ihned ztracenou věc najde. S nálepkou má také nálezce stoprocentní jistotu, že se jedná o skutečného majitele zapomenutého předmětu.

tesla-1

Přečtěte si takéAutopilot Tesly má kvůli autonehodě na svědomí první obět

V České republice se údajně každý rok vinou roztržitosti, stresu nebo alkoholu ztratí až 120 tisíc věcí, přičemž původnímu majiteli se jich vrátí jen zhruba 10 procent. A právě tato nelichotivá čísla se snaží nový projekt zvýšit. Už v současné době spolupracuje s webem 30 institucí, mezi kterými bychom našli například jablonecký dopravní podnik, město Ústí nad Labem nebo Fakultní nemocnici Motol.

Vkládání a vyhledávání předmětů funguje zdarma. Zpoplatněné jsou však štítky s kódy, které usnadňují identifikaci pravého majitele. Takzvané vrátilky mají také v databázi svou speciální sekci, aby byl proces navrácení předmětu ještě rychlejší. Sada 18 s kódy různých velikostí stojí 80 korun, klíčenka pak vyjde na 149 korun. Po objednání stačí kódy na webu eztraty.cz aktivovat.

ztraty

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.