V Karlíně se během listopadu otevře nový coworking pro startupy po vzoru amerického WeWork

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Dříve naprosto opomíjená čtvrť Karlín, se stala v posledních letech doslova pražským centrem startupů a technologických firem, které se sem stěhují ve velkém a v bývalých továrních prostorách či nových developerských projektech, zde pro své zaměstnance budují stylové kancelářské prostory. Ostatně není náhoda, že nový domov zde našla spousta významných českých technologických firem typu Socialbakers, STRV nebo Apiary.

Této skutečnosti se nyní bude snažit využít i nový coworkingový projekt WorkLounge, který vzniká v prostorech multifunkčního centra Forum Karlín, kde mimo jiné sídlí právě již zmínění Socialbakers a Apiary.

wework

Přečtěte si takéJaké to je mít kancelář v miliardovém startupovém coworkingu WeWork?Jaké to je mít kancelář v miliardovém startupovém coworkingu WeWork?

Podle tvůrců by měl pak WorkLounge, který se poměrně viditelně inspiroval u miliardového coworkingového startupu WeWork, cílit především na startupy a freelancery, kteří si mohou vybrat z několika druhů členství, individuálně řídit svůj pracovní program či využívat sdílených prostor, s tím, že je zde možnost objednat si za cca 5 000 Kč měsíčně i vlastní plně zařízenou a uzavíratelnou kancelář až s osmi pracovními místy.

Výhodou by pak měla být i možnost uzavřít pouze 30-denní členství bez dalších závazků.

Vždy jsem se snažil budovat pro klienty pracovní prostředí, kam se těší a kde mohou využívat moderní zázemí, které jim poskytuje prostor pro rozvoj jejich práce. Součástí prostoru jsou i jednací místnosti s nejmodernější komunikační technikou a zázemí vybavené zařízeními, která jsou většinou pro jednotlivé podnikatele neúměrně drahá,“ říká  tvůrce WorkLounge, developer Lubomír Šilhavý

Bude velmi zajímavé sledovat, jak se situace na poli coworkingových center na českém trhu v následujících měsících a letech vyvine. Je to totiž pár dní, co jsme vás na našem Facebooku informovali, že do České republiky se dle našich informací chystá právě zmíněný americký coworking WeWork, jehož valuace se v současnosti pohybuje okolo 16 miliard dolarů.

worklounge_vizualizace
Vizualice WorkLounge v Karlíně

worklounge_vizualizace2 worklounge_vizualizace3 worklounge_vstup