Český startup Prusa Research představil v Las Vegas novou technologii 3D tisku

Michal PtáčekMichal Ptáček

booth1
0Zobrazit komentáře

Je tomu pár hodin, co v americkém Las Vegas odstartoval už tradičně největší veletrh spotřební elektroniky a informačních technologií CES 2017. Na něj se tento rok vydalo prezentovat a svůj produkt představit hned několik českých startupů, přičemž asi tím nejvýraznějším je pro tentokrát výrobce 3D tiskáren Prusa Research, za kterým stojí duo Josef a Ondřej Průša.

Pražský startup, který se před pár týdny dočkal ocenění pro nejlepší 3D tiskárnu od magazínu MAKE, zde pak konkrétně představuje svou novou, unikátní technologii 3D tisku ze čtyř materiálů prostřednictvím nejnovější verze své 3D tiskárny s názvem: Original Prusa i3 MK2 Multi Material.

joseph-prusa-1024×576

Přečtěte si takéČeský startup Prusa Research vyhrál ocenění pro nejlepší 3D tiskárnu na světěČeský startup Prusa Research vyhrál ocenění pro nejlepší 3D tiskárnu na světě

Díky tomuto rozšíření pak uživatelé tiskárny mají možnost vyrábět předměty až ze čtyř rozdílných materiálů naráz…

“Svět 3D tisku prochází extrémně rychlým vývojem a abychom se udrželi na světové špičce, musíme neustále přicházet s inovacemi, které naši zákazníci vyžadují,“ říká šéf Prusa Research Josef Průša. „Důkazem toho, že se nám to daří, je i vítězství v prestižním testu 3D tiskáren nezávislého amerického časopisu MAKE”

Mimochodem právě zmíňka v magazínu MAKE tvůrcům nemálo pomohla k nedávnému překročení hranice 3 000 vyrobených kusů tiskáren měsíčně.

booth5
booth8
original-prusa-mk2_3
original-prusa-mk2-multimaterial2