Twitter se kdysi populárního Vine nehodlá zbavit, vydává novou aplikaci a archiv všech videí

CHIANGMAI,THAILAND – APRIL 26, 2015: Vine is a short-form video
0Zobrazit komentáře

Skoro by se dalo říct, že Twitter ze zoufalství neví, které kroky provést, aby se mu konečně začalo vracet něco z jeho ohromné uživatelské základny. Spousta pokusů se nevydařila, odešel nespočet klíčových zaměstnanců a mimo jiné byl Twitter i na prodej, ve kterém hrál hlavní roli Google s nejvyšší nabídkou – z celé transakce ale nakonec sešlo.

Jeden z dalších pokusů bylo spuštění další sociální sítě Vine před přibližně čtyřmi roky, která sloužila k nahrávání krátkých opakujících se videí a která si získala na popularitě mezi novodobou vlnou youtuberů, komiků a stovkami milionů uživatelů. Po čtyřech letech ji ovšem Twitter definitivně vypnul a místo ní vydal během včerejška novou aplikaci s názvem Vine Camera.

kiwi-main-1

Přečtěte si takéDo brněnského startupu Kiwi.com míří na pozici marketingového ředitele posila z American AirlinesDo brněnského startupu Kiwi.com míří na pozici marketingového ředitele posila z American Airlines

Ta funguje, jak již název vypovídá, na principu jednoduché kamery ve stylu Vine, která umí natáčet krátká videa, nabízí filtry a možnosti upravení jako kdysi tato sociální síť a poté je umí ukládat do telefonu – žádné speciální sociální funkce se nekonají. Kromě Vine Camera Twitter navíc vypustil i kompletní čtyřletý archiv všech krátkých videí na Vine.

vinecamera

Archiv se objevil taktéž během včerejška místo původní sociální sítě a měl by obsahovat naprosto všechna videa rozdělená podle data, autorů, kategorií, a to včetně celých uživatelských profilů s přiřazenými videi apod. Těžko říct, co si ovšem Twitter od ukončení Vine a poté spuštění těchto funkcí slibuje.

vine

Foto: Vine

Webová verze původní aplikace Vine

Diskuze (0)

Novinka

Anonym