Elon Musk koupil pravděpodobně za miliony dolarů zpět od PayPalu doménu X.com

Šéf Tesly Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Před přibližně týdnem se u jedné z nejzajímavějších domén v oběhu, X.com, objevil nový záznam, který informoval o tom, že z vlastnictví společnosti PayPal Inc. přešla doména do soukromých rukou. V té době ještě nikdo netušil, komu se podařilo doménu odprodat, i přesto, že nejpravděpodobnější jméno bylo přímo před nosem.

V roce 1999, v době, kdy o PayPalu ještě nikdo netušil, vznikla finanční služba s názvem X.com, která byla jakýmsi předchůdcem PayPalu a kterou měl na svědomí Elon Musk – souběžně s tím se objevil i startup Confinity, za nímž stáli Peter Thiel, Luke Nosek a Max Levchin. Obě firmy se začátkem roku 2000 spojily a o rok později změnily brand na PayPal.

armeasure2

Přečtěte si takéTato aplikace dokáže za pomocí rozšířené reality velmi přesně měřit velikost objektůTato aplikace dokáže za pomocí rozšířené reality velmi přesně měřit velikost objektů

Elon Musk následujícího roku odešel a s tím ztratil i vlastnictví domény X.com. Nyní se mu podařilo doménu po téměř dvou dekádách znovu odkoupit, byť s ní prozatím podle svého vyjádření nemá žádné speciální plány. Hodnota domény se odhaduje na 5 až 10 milionů dolarů a rozhodně se objeví v seznamu domén, jenž se prodaly za nejvyšší částky.

Oficiální cena známa není, ale protože je PayPal veřejná firma, dá se očekávat, že bychom se mohli částku dozvědět při dalším SEC. Podobná doména Z.com se prodala za 6,8 milionů dolarů, prvenství ovšem stále drží Insurance.com s cenovkou 35,6 milionů dolarů, jen o 600 tisíc dolarů více než v případě VacationRentals.com