K novému ústředí Apple Park bude zaměstnance Applu dopravovat samořídící minibus

Filip HouskaFilip Houska

applepark_082417_1
0Zobrazit komentáře

Kalifornský gigant Apple byl jednoho času s autonomními technologiemi velmi silně spojován. Hovořilo se o takzvaném projektu Titan, který měl světu představit buď vlastní samořídící vůz, nebo alespoň patřičný software, jenž by byl licencován třetím stranám. Druhá varianta se s postupem času zdála mnohem pravděpodobnější, což se patrně nyní projevuje, nicméně způsobem, který by čekal málokdo.

Deník The New York Times přišel se zprávou, že cupertinská společnost vyvíjí spolu s doposud neznámou automobilkou samořídící minibus, který by zaměstnance vozil do práce. Přesněji řečeno, pendloval by mezi chystaným kampusem Apple Park v Palo Altu a stále aktuálním ústředím na Infinite Loop, jež bude pro konkrétní pracovníci pořád relevantní. Jmenovat by se měl PAIL, jakožto zkratka pro „Palo Alto – Infinite Loop“.

volkswagen_082017_1

Přečtěte si takéVolkswagen oživuje svůj kultovní americký mikrobus, který bude nově pohánět elektřinaVolkswagen oživuje svůj kultovní americký mikrobus, který bude nově pohánět elektřina

I když tato zpráva zatím vyznívá jako spekulace, jistý smysl by to dávalo. Apple se nikdy netajil kladným přístupem k životnímu prostředí, což by tento autonomní minibus na elektrický pohon potvrzoval, a také několikrát zaznělo, že v trendu samořídících aut vidí budoucnost (ostatně již proběhlo testování v běžném provozu). A pokud by nějaká firma měla ambice vozit své vlastní zaměstnance z jednoho kampusu do druhého, tak jedině ta, které velí Tim Cook.

Steve Jobs Theater, Apple Park

Podrobnější informace zatím nejsou známé, stejně tak jako oficiální otevření očekávaného ústředí Apple Park, do kterého postupně migrují vybraní pracovníci. Mluvilo se o tom, že by slavnostní přestřihnutí pásky mělo proběhnout před zářijovým eventem, jenž ukáže nový iPhone a další produkty, avšak to se z 99 procent nestane, jelikož se na okolní výstavbě stále pracuje.

Foto: Reprofoto (YouTube), Apple Newsroom

Diskuze (0)

Novinka

Anonym