Na akci Backendisti #7 se představí zástupci Microsoftu či Storyous

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

Po prázdninové přestávce se na českou scénu vrací série vývojářských setkání Backendisti, které pro zájemce o backendové, serverové a cloudové technologie pořádá Viktor Stískala z českého startupu Twisto. Na sedmou epizodu Backendistů přijdou mimo jiné zástupci Storyous či Microsoftu aby pohovořili například o monitoringu infrastruktury.

Jako první se se však v padesáti minutové diskuzi představí zástupce společnosti i e-Advokacie, který zájemcům osvětlí, co přináší do práce backendistů legislativní úprava Evropské unie GDPR (General Data Protection Regulation) a na co si při práci s ní dát pozor.

rrr

Přečtěte si takéČeši vytvořili framework, který umožňuje až třikrát rychlejší programování aplikací pro iOSČeši vytvořili framework, který umožňuje až třikrát rychlejší programování aplikací pro iOS

O oblasti monitoringu infrastruktury pomocí microservices obohatí diváky Zdeněk Hásek z českého startupu Storyous. V dnešní době je stále ještě zvykem používat takzvaný black box monitoring, alternativou je však sledování zevnitř pomocí tzv. white box monitoringu. Účastníci se dozví, jak tento posun realizovat pomocí nástroje Prometheus.

back

Viktor Stískala

Poslední přednáškou dne bude dvacetiminutovka Vladimíra Mužného z Microsoftu, který bude mluvit o konceptu NoSQL v databázi Azure Cosmos. Vladimír Mužný tvrdí, že trendem poslední doby v architektuře moderních informačních systémů je snaha o odbourání limitů relačních databází a také snaha o nalezení větší volnosti při ukládání a následné analýze dat. Právě k tomu dokáže kombinace NoSQL a Azure Cosmos DB pomoci.

Backendisti #7 se uskuteční v sídle Microsoftu ČR na adrese Vyskočilova 1561/4a 140 00 Praha 4 v úterý 24. října v 18:00. Vstup je jako vždy zdarma a  k účasti se stačí zaregistrovat přes platformu Eventbrite.

backendisti