Nintendo představilo projekt Labo pro tvorbu kartonového příslušenství na konzoli Switch

Filip HouskaFilip Houska

robot
0Zobrazit komentáře

Japonský herní gigant Nintendo pro majitele hybridní konzole Switch, kterou uvedl do prodeje v březnu minulého roku, přichystal další zajímavé a kreativní využití. Novinka se jmenuje Labo a jedná se o kartonové skládačky, díky nimž je možné Switch přeměnit na zcela novou formu herní konzole.

Nintendo již v minulosti ohlásilo, že Switch doplní o další příslušenství, nicméně málokdo předpokládal, že půjde o papírové produkty, navíc s ohledem na tržní situaci, kdy se přední výrobci herních konzolí Sony (PlayStation) a Microsoft (Xbox) snaží zaujmout především ryze technologickými doplňky.

designcodeio

Přečtěte si takéDesigner Meng To vytvořil mobilní aplikaci, která vás naučí designovat a programovat pro iOSDesigner Meng To vytvořil mobilní aplikaci, která vás naučí designovat a programovat pro iOS

Jádro programu Labo spočívá ve stavebnicových sadách, ve kterých je potřebný materiál (jako různé šňůrky, gumičky a samozřejmě karton), návod k sestavení příslušných hraček a cartridge s hrou, pro kterou se budou doplňky skládat.

nintendolabo2

Nintendo momentálně nabízí dvě takové sady – Variety Kit, se kterou je možné si sestavit RC auta, rybářský prut, piano, řidítka k motorce, vozík nebo dům, a Robot Kit pro vytvoření specifického batohu, díky němuž bude hráč ovládat virtuálního robota.

Celý proces sestavení vypadá poměrně jednoduše – stačí se řídit přiloženým návodem a následně do příslušných otvorů umístit ovladač/e Joy-Con a samotnou konzoli. Například v případě sestavení rybářského prutu se ovladač umístí do papírového prutu a na základě vibrací (efekt HD Rumble) a obrazovky konzole lze poznat, zdali se na virtuální háček chytila nějaká ryba. Pak stačí jen „tahat“.

nintendolabo1

Co se týče například piana, do něj se umístí pravý ovladač, který má v sobě infračervený senzor, čímž pozná, jakou klávesu hráč stiskl. Vzhledem k tomu, že konzole má vestavěné reproduktory, vycházejí i různé melodie, které jsou doplňovány i grafickou vizualizací na obrazovce.

Nejlépe však jednotlivé použití nabízených hraček vysvětlí oficiální video od Nintenda:

Do prodeje se oba boxy včetně doplňkového 10dolarového setu Customization Set pro vylepšení sestavených produktů různými samolepkami dostanou 20. dubna, nicméně pouze ve Spojených státech. Na evropský trh by měly zamířit o týden později, a to s velmi podobnými cenami, tedy 70 dolarů (1 500 Kč) za Variety Kit a 80 dolarů (1 700 Kč) za Robot Kit. Zatím je možné tyto produkty pouze předobjednat.

Lze však očekávat, že výrobci třetích stran budou s postupem času vytvářet svá vlastní řešení, která budou mnohem levnější, zejména na čínských e-shopech.

nintendolabo3

Foto: Nintendo

Diskuze (0)

Novinka

Anonym