Herec Steven Seagal se stal hlavní tváří podezřelé kryptoměny, která chce získat až 250 milionů dolarů

Michal PtáčekMichal Ptáček

seagal
0Zobrazit komentáře

Kryptoměny jsou obrovským fenoménem dnešní doby, díky kterému už desetitisíce lidí po celém světě pohádkově zbohatly. Tento nový a zároveň stále extrémně riskantní trh však díky své charakteristice přitahuje samozřejmě i spoustu podvodníků, kteří se na něm na úkor druhých snaží nelegálně obohatit.

Svědky jsme toho byli například již v několika případech kryptoměnových ICO (kryptoměnová obdoba IPO – vstupu firmy na burzu), které kryptoměnové projekty využívají k vydání nové kryptoměny a následnému získání financí pro svůj další rozvoj.

cupr

Přečtěte si takéNejoblíbenější knihy top 11 e-commerce podnikatelů v ČeskuNejoblíbenější knihy top 11 e-commerce podnikatelů v Česku

Ačkoliv je tento postup pro rozvoj kryptotrhu velmi důležitý a kompletně legitimní, což potvrzuje vznik bezpočtu kvalitních a fungujících kryptoměn, jako například Ethereum, už v několika podvodných případech slibujících obvykle nereálné výsledky se stalo, že majitelé s vybranými penězi zmizeli a původním investorům následně zůstaly pouze oči pro pláč.

Zdá se, že podobným směrem se nyní ubírá i nový kryptoprojekt Bitcoiin2gen (B2G), který se pro svoji novou měnu rozhodl právě zmíněné ICO uspořádat. Kromě pochybně vypadající prezentace celého projektu (whitepaper si můžete prohlédnout zde) a názvu, který tak trochu parazituje na nejznámější kryptoměně Bitcoin, pak projekt poutá především pozornost svojí hlavní tváří použitou pro marketingové účely.

ico

Podezřelé pyramidové schéma projektu

Tou totiž není nikdo jiný, než legendární americký akční herec Steven Seagal, jenž účast v projektu oficiálně potvrdil i na svém Twitteru a kterého tvůrci Bitcoiin2gen prezentují na svém webu jako oficiálního ambasadora a zen mastera.

Cílem Bitcoiin2gen je pak v následném ICO během 34 dní vybrat až 250 milionů dolarů, s tím že k dispozici je 50 milionů tokenů. Do této chvíle pak projekt vybral už 10 milionů dolarů.

zen

foto: Bitcoiin2gen

Diskuze (0)

Novinka

Anonym