Kryptosměnárna Coinbase spouští vlastní indexový fond zaměřený na kryptoměny

coin
0Zobrazit komentáře

Indexové investiční fondy během posledních několika let získaly na popularitě, především kvůli tomu, že s ohledem na většinou pestrou diverzifikaci portfolia nabízejí zajímavé a pravidelné pasivní výnosy bez přílišného rizika. Na této vlně se nyní chce svézt i Coinbase, pravděpodobně nejpopulárnější kryptosměnárna na světě, pod kterou spadá také obchodní platforma Gdax.

Coinbase totiž spouští svůj vlastní indexový fond, ve kterém se na úvod objeví všechny čtyři podporované měny směnárny v předem daném poměru, který se „zamíchá“ jen v případě, že Coinbase na platformu přidá další kryptoměnu. Index se tak skládá ze 62 % z Bitcoinu, 27 % Ethereum, 7 % Bitcoin Cash a 4 % Litecoinu.

0380550C-C15C-4FE2-A06A-8F3312FC8298

Přečtěte si takéMódní startup Ministry of Supply navrhl zimní bundu, která se díky umělé inteligenci sama zahříváMódní startup Ministry of Supply navrhl zimní bundu, která se díky umělé inteligenci sama zahřívá

Minimální investice činí 10 tisíc dolarů, v přepočtu asi 204 tisíc korun, s tím, že investice jsou aktuálně dostupné pouze americkým rezidentům a zároveň akreditovaným investorům, alespoň prozatím. Coinbase si za správu financí bere 2 % poplatek ročně, bez jakýchkoliv dalších poplatků za výkon. Za posledních 12 měsíců by například investoři proměnili v takto složeném portfoliu 10 tisíc dolarů na přibližně 99 tisíc dolarů, což je za pouhý rok téměř 1000% zhodnocení.

coinbase

Investovat lze v klasické fiat měně, respektive v dolarech, stejně jako v kterékoliv podporované kryptoměně. Pro svůj fond Coinbase založilo novou společnost Coinbase Fund Manager, LLC. Je jen otázkou času, kdy se podobný indexový fond podaří dostat i do Evropy – Coinbase k tomu má nicméně evidentně skvěle nakročeno.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym