Česká kryptoměnová peněženka nové generace Trezor T míří do oficiálního prodeje

Michal PtáčekMichal Ptáček

trezor-m1

Foto: SatoshiLabs

Kryptoměnová peněženka Trezor T od pražských SatoshiLabs

0Zobrazit komentáře

Přibližně před 7 měsíci zamířila do předprodeje česká kryptoměnová peněženka Trezor T umožnující uživatelům bezpečnou formou ukládat vlastněné kryptoměny a nedržet je například na burze. Produkt od pražských SatoshiLabs, který by měl díky velkému množství nových funkcí nahradit svého předchůdce Trezor One, byl před několika hodinami konečně spuštěn do oficiálního prodeje pro všechny zájemce. A to za cenu 139 eur bez DPH .

Za to oproti předchozímu modelu, který se prodává za cenu 89 eur bez DPH nabídne například barevný dotykový displej, vylepšený operační systém, správu hesel a identit nebo SSH. Zařízení o rozměrech 64 mm x 39 mm x 10 mm zároveň slibuje podporu více než 200 kryptoměn od tradičního Bitcoinu, Litecoinu a Etherea až například po kryptoměny Dash, Tron nebo Zcash.

JB_preview

Přečtěte si takéJaroslav Beck o české VR hře Beat Saber: Hra se zaplatila v prvních hodinách prodejeJaroslav Beck o české VR hře Beat Saber: Hra se zaplatila v prvních hodinách prodeje

Jak už z výčtu funkcí vyplývá, nejedná se v principu pouze o klasickou kryptoměnovou peněženku, ale spíše hardwarové zařízení, které lze využít k zabezpečení dalších privátních údajů jako hesel nebo digitálních klíčů. Zajímavě řešené je například i samotné zadávání PIN kódu.

 

Během přihlašování totiž zařízení na dotykovém displeji vygeneruje z bezpečnostních důvodů pokaždé jiné rozmístění čísel. K obnovení zálohy je pak k dispozici standardní (BIP32/39/44) seed, díky kterému lze obnovit data ze zařízení pomocí „12 záchranných slov“.

Součástí zařízení je zároveň slot pro SD kartu pro šifrování dat nebo připravovanou funkci v podobě offline podpisu transakcí. Produkt lze koupit přímo na oficiálních stránkách, o blížící se skladové dostupnosti však dnes informoval například i eshop Alza, který zařízení bude prodávat za částku 4 229 Kč.

trezor2

Foto: Trezor

Balení peněženky Trezor model T