Facebook spustil nový vzdělávací portál pro teenagery

mark
0Zobrazit komentáře

Facebook rozšiřuje své aktivity směřované mladým lidem. Nový Portál Facebooku pro mládež informuje teenagery o bezpečném chování na internetu, o správném používání svých platforem, ale i o rizikových tématech spojených s dospíváním. Stránkou provázejí sami mladí lidé z celého světa, kteří na ní sdílejí své tipy, jak si důkladně zabezpečit svůj profil na sociálních sítích a jak využívat nové technologie k vlastním inovačním projektům.

Nový portál obsahuje deset základních principů bezpečného chování online. Ty vyplynuly z rozhovorů, které s teenagery po celém světě vedla Liz Perle, expertka, která dříve pracovala pro Instagram. Její radou je především důkladně přemýšlet nad tím, co a komu na internetu sdělovat, a často měnit hesla.

krpyto10

Přečtěte si takéVzkvétající česká a slovenská krypto scénaVzkvétající česká a slovenská krypto scéna

Zároveň ale zdůrazňuje i nedávno posílené možnosti nahlašování nebezpečného obsahu a upozorňuje, že je v pořádku dát si od sociálních médií pauzu, pokud se mladí lidé kvůli někomu či něčemu cítí špatně nebo když jsou nervózní či smutní.

youth1

Facebook Youth Portal

Nový portál je k dispozici na stránce facebook.com/safety/youth, a to v 60 jazycích včetně češtiny. Facebook zároveň plánuje, jak nasbírané tipy dostat přímo k mladým lidem. Během května se začaly mladým lidem zobrazovat některé z tipů přímo na hlavní stránce Facebooku. Společnost také plánuje v příštích několika měsících sérii akcí a kulatých stolů, při kterých bude od teenagerů získávat zpětnou vazbu a podněty k lepšímu a bezpečnějšímu fungování svých platforem.

Principy, jak se bezpečně se pohybovat po Facebooku a všech platformách dle Liz Perle:

  1. Než něco řeknete, promyslete si to (aspoň pět sekund)
  2. Nepouštějte si do pokoje cizí lidi
  3. Nenechávejte domovní dveře otevřené
  4. Často měňte zámek na dveřích
  5. Když si všimnete něčeho nevhodného, ozvěte se
  6. Když se necítíte dobře, s někým si promluvte
  7. Neříkejte osobní informace člověku, kterého jste právě potkali
  8. Nebuďte zlí
  9. Dejte na svoji intuici
  10. Pomáhejte si s ostatními

foto: Facebook PR