Smíchovský StartupYard spustil nové akcelerační kolo pro startupy, ve kterém jsou 4 čeští zástupci

Filip HouskaFilip Houska

startupyard_1
0Zobrazit komentáře

Český startupový akcelerátor StartupYard spustil v pořádí deváté kolo svého akceleračního programu, které se letos zaměřuje na takzvané společensky zodpovědné technologické startupy. Do něj se z výběru 150 startupů z celého světa dostalo 6 nejlepších včetně 4 českých zástupců, kteří budou usilovat na regionálním Demo Day (13. červen) o důležité investice ke svému růstu.

Finance pro podporu startupů budou letos – stejně jako minulý rok – čerpány z částky 26 milionů korun, kterou StartupYard loni vybral na české crowdfundingové platformě Fundlift. Jmenovitě se o ně budou snažit projekty AdiQuit, Blocknify, Deaf Travel, Behavee, Turtle Rover a Elefinty, které se na základě využívání novodobých technologií jako strojové učení, blockchain a robotika soustředily na vývoj takových produktů, které hledají řešení problemů typu ochrany dat, správy osobních financí, přístupnosti nebo léčeb závislostí.

AdiQuit (Česká republika)

AdiQuit se zaměřuje na sféru elektronického zdraví, konkrétně na osoby, které chtějí přestat s kouřením. Navrhl mobilního asistenta s vědeckým podkladem, jenž bude uživatele/kuřáky odnaučovat kouřit, a to pomocí denních peněžních odměn nebo různých slev.

19C564FB-7DBE-4FA1-9D57-F5B3C070E122

Blocknify (Česká republika)

Blocknify se specializuje na elektronické podpisy. Navržený produkt funguje jako elektronický notář, který má na základě blockchainu zajišťovat nezměnitelnost, spolupráci a ověřování třetích stran pro smluvní účely. Zajišťování smluv a podpisů má fungovat na P2P síti bez rizika možného úniku dat z cloudu.

mixit-m

Přečtěte si takéČeský Mixit chystá předplatné müsli pro stálé zákazníkyČeský Mixit chystá předplatné müsli pro stálé zákazníky

Deaf Travel (Česká republika)

Deaf Travel chce pomáhat neslyšícím lidem a obecně osobám s poruchami sluchu během cestování. Vytvořil online platformu, díky které si takto postižení jedinci mohou užívat výlety s průvodcem, recenze a různé informace ve znakových jazycích.

A35CBBF7-A456-4493-A7CE-FA8E2C3BB5C4

Behavee (Česká republika)

Behavee se soustředí na automatizaci a ochranu osobních dat v rámci prodejních aktivit. Sází na speciální doporučovací algoritmus, který se učí anonymizovanému chování zákazníků s ohledem na GDPR a poskytuje „nejlepší“ nabídky v reálném čase.

Turtle Rover (Polsko)

Turtle Rover jde směrem umělé inteligence a robotiky. Navrhl open-source robotickou platformu, která má různým subjektům poskytovat specifické nástroje potřebné k nasazení robotů v terénu.

6C3D7497-A8DB-4701-8C9D-D955F7869498

Elefinty (Velká Británie)

Elefinty se chystá v aktuálním kole pražského StartupYardu prorazit s finanční platformou založenou na umělé inteligenci, která má zadluženým lidem nabízet předem schválené finanční řešení, jak se dluhů zbavit. Například pomocí dobročinných organizací nebo služeb konsolidace dluhů.