UNICEF vytvořil stránku, která využívá výkon vašeho počítače k těžbě kryptoměn pro charitativní účely

Filip HouskaFilip Houska

charity
0Zobrazit komentáře

Ať už se jedná o obchodování, financování startupů nebo nákup vybraného zboží, kryptoměny se v dnešní době dají využít mnoha způsoby. O jeden zajímavý způsob se teď snaží australská pobočka organizace UNICEF, která chce těžit digitální měny s využítím části vašeho počítačového výpočetního výkonu pro charitativní účely.

Projekt pod názvem The Hopepage je založen na jednoduché webové stránce, skrze kterou můžete platformě dovolit, aby k těžení kryptoměny Monero čerpala část výkonu vašeho procesoru. UNICEF uvádí, že „darovat“ můžete mezi dvaceti až osmdesáti procenty výpočetního výkonu počítače, potažmo mobilního zařízení.

adidas

Přečtěte si takéOd návštěvy prodejny po rychlou tvorbu bot na míru roboty. Adidas ukazuje budoucnost běžecké obuviOd návštěvy prodejny po rychlou tvorbu bot na míru roboty. Adidas ukazuje budoucnost běžecké obuvi

K uvedenému procesu využívá The Hopepage software Coinhive, díky kterému může řešit specifické kryptoměnové algoritmy. Na uživatelích poté závisí, kolik monera se následně vytěží. Zde platí jednoduché pravidlo: čím více procent vaší CPU darujete a čím déle na platformě zůstanete, tím více kryptoměny se vytěží.

B2058952-CA4A-40FD-A793-227FD098D708

UNICEF, jinak rečeno Dětský fond Organizace spojených národů, vytěžená Monera následně daruje na pomoc dětem a matkám v rozvojových zemích, konkrétně do Bangladéše. Nejedná se však o první takovou iniciativu – v února byla spuštěna i platforma Chaingers.io k vytěžení měny Ethereum pro podporu dětí v Sýrii.

Proces, díky kterému se podařilo nasbírat v přepočtu okolo tisíce eur od 11 tisíců lidí, fungoval na podobném principu, avšak s rozdílem, že bylo cíleno na výkon procesorů hráčů her.

Softwaru se již nyní dá věřit

Javascriptový nástroj Coinhive se v minulosti potýkal s velkými problémy. Údajně měl stejně jako několik podobných produktů produkovat malware, jenž napadl přes 50 tisíc webů, když bez svolení uživatelů čerpal výpočetní výkon jejich počítačů ke kryptotěžbě. Nyní má fungovat jen na výhradním svolení uživatelů, čímž mu byla navrácena alespoň částečná legitimita.

C075131B-A3AF-4E5B-BCD7-4E46887FADCE