Tyto novinky nabídne právě představené iOS 12

Michal PtáčekMichal Ptáček

cook
0Zobrazit komentáře

Očekávaná konference WWDC 2018 je ze námi a miliony lidí a technologických nadšenců, kteří byli připoutáni k monitorům a s očekáváním sledovali novinky, které Apple představí, začínají bilancovat. Jedním z hlavních témat je bezesporu právě představené iOS 12.

Zjednodušeně by se dalo říct, že iOS 12 se ponese především v duchu optimalizace, která by se měla postarat o plynulejší chod systému na všech Apple zařízeních, zejména těch starších. Pozitivní změny by se měla dočkat i výdrž baterie, a to díky upravenému power managementu, na základě kterého iOS 12 bude upravovat výkon dle momentálních potřeb uživatele.

V praxi to znamená, že nové iOS detekuje moment, kdy potřebujete dodatečný výkon, například v případě spouštění aplikace, na základě čehož dočasně navýší výkon procesoru. Jakmile výkon nebude potřeba, výkon procesoru se zase sníží a výdž na baterii se tím prodlouží.

JB_preview

Přečtěte si takéJaroslav Beck o české VR hře Beat Saber: Hra se zaplatila v prvních hodinách prodejeJaroslav Beck o české VR hře Beat Saber: Hra se zaplatila v prvních hodinách prodeje

CarPlay začíná podporovat Google Mapy a Waze

Pozitivně překvapilo „otevření“ automobilového systému CarPlay. Jeho navigace totiž není nově vázána na klasické Apple Mapy, ale začíná podporovat i navigace třetích stran, jako například navigaci Waze nebo Google Mapy.

waze

Waze a Google Mapy v CarPlay

Vylepšené notifikace, Memoji a FaceTime

Změn se dočkaly například i notifikace. Nově je totiž možné personalizovat jejich důležitost a řadit je do skupin například podle zaměření a priorit. FaceTime se zase dočkal možnosti skupinových hovorů, a to až pro 32 uživatelů a také integrace do samotných zpráv. Příjemnou drobností je pak automatické zvětšování profilových obrázků na základě toho, kdo ve skupinovém hovoru momentálně hovoří.

Úplnou novinkou jsou poté Memoji, které uživatelům umožnují vytvářet vlastní personalizované Animoji.

screen

ScreenTime

Apple ScreenTime

Úplnou novinku je pak nástroj ScreenTime, který by měl uživatelům pomoct lépe kontrolovat, jak používají své zařízení. ScreenTime totiž zprostředkuje informace o tom, jak své zařízení využíváte, a to od nejčastěji používaných aplikací přes notifikace až například po informaci, kolikrát denně telefon zvedáte, a to vše přehlednou formou zobrazí. Novinka zároveň nabízí možnost nastavit jednotlivým aplikacím maximální povolený denní limit na jejich používání.

Samotná betaverze iOS 12 by jinak měla být k dispozici už během dneška a většinu zde představených novinek by tak mělo být už brzy možné vyzkoušet v praxi.