Britský startup vytváří z použitých tenisových míčků přenosné reproduktory

Filip HouskaFilip Houska

hearO_living3
0Zobrazit komentáře

Tenisové míčky, které poznaly sílu úderů špičkových hráčů na prestižních turnajích, zpravidla těch grandslamových, jsou pro fanoušky tohoto sportu velmi cenným sběratelským kouskem. Ostatně kdo by nechtěl vlastnit míček, se kterým hrál Roger Federer, Rafael Nadal nebo Novak Djoković na Wimbledonu či US Open. Podobně to vnímá i anglický startup Rogue Projects. Ten však vášeň ke sběru použitých tenisáků posunul na další úroveň, s níž chce uspokojit jak tenisové příznivce, tak milovníky hudby.

Ve svých londýnských dílnách začal před třemi lety pracovat na prvních prototypech tenisových míčků, které slouží jako přenosný bezdrátový reproduktor. Podle Richarda Mosse, zakladatele Rogue Projects a současně produktového designéra, se totiž tenisové míčky ideálně hodí pro spotřební elektroniku, a to z důvodu jejich tvrdého, několikavrstvového materiálu. Díky němu má být zajištěna vysoká ochrana pro elektronické komponenty, konkrétně tedy pro malé zvukové systémy. A tak vznikl hearO.

hearO_desk

Na první pohled vypadá hearO jako běžný tenisový míček, s tím rozdílem, že jeho vrchní část nahrazuje plastový děrovaný kryt, pod kterým se ukrývá reproduktor s 3W výkonem. Protože jde o bezdrátovou verzi, ve spodku míčku je umístěn nabíjecí modul, který se pojí s přídavnou ploškou pro dobíjení. Co se týče výdrže, hearO má díky 500mAh baterii vydržet až 5 hodin přehrávání hudby (na 70% hlasitost).

taxify-app-mobile

Přečtěte si takéPřepravní startup Taxify se rozšiřuje do dalších čtyř českých měst, včetně OstravyPřepravní startup Taxify se rozšiřuje do dalších čtyř českých měst, včetně Ostravy

Svým zpracováním a výbavou není hearO rozhodně určen pro ozvučnění celé domácnosti, ale dle dostupných recenzí se má jednat o jednoduchý hudební gadget, který se po propojení s mobilním zařízením stává vhodným parťákem k vodě nebo na komornější párty. Jeho cena je 60 liber, respektive 1 900 Kč včetně poštovného do České republiky.

Podepsal jej i Federer s Djokovićem

Ještě předtím, než se hearO dostal na crowdfundingovou platformu Kickstarter, kde v roce 2016 úspěšně dokončil kampaň ve výši 40 tisíc liber, byly první dva prototypy podepsány tenisovými hvězdami Rogerem Federerem a Novakem Djokovićem. Konkrétně se jednalo o míčky z turnaje ATP Finals z roku 2015.

Foto: hearO

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym