Globus umožňuje s novou aplikací objednat nákup předem a skenovat zboží do nákupního seznamu

Michal MarekMichal Marek

Globus_1280-720_1
0Zobrazit komentáře

Moderní technologie postupně mění svět nakupování. Tento trend se projevuje částečně přesunem na internet, ale inovace je patrná i v offline světě – ve starých dobrých samoobsluhách a supermarketech. Samoobslužné pokladny jsou dnes již poměrně rozšířeným standardem, čím dál častěji se setkáváme i s obdobami systému Scan&Go a raritou už nejsou ani mobilní aplikace jednotlivých obchodů. Nová aplikace Můj Globus pro Android i iOS ovšem i tak působí (minimálně na českém trhu) jako zjevení.

„Mobilní aplikace Můj Globus má ambici být pro zákazníky a jejich rodiny společným nákupním zážitkem, stejně jako zcela praktickým pomocníkem. Od první myšlenky na nákup až po jeho zaplacení na pokladně zákazník využívá sdílený nákupní seznam propojený s akčním letákem, výhodami Globus Bonus a také s inovovanou Scan&Go. Podobně robustní mobilní řešení nákupu v Česku dosud nebylo,“ říká Bronislav Matyšek, jednatel Globusu.

V aplikaci si lze ještě před samotným nákupem vytvářet sdílený nákupní seznam. Položky do něj lze přidávat jak písemně, tak i naskenováním EAN kódů zboží. „Během vývoje jsme se bavili s našimi zákazníky, a tak víme, že nákupní potřeba nevzniká najednou, ale postupně tím, jak rodina žije a zboží spotřebovává. V tom jim právě pomáhá sdílený nákupní seznam, kde si každý může přidat, co zrovna dochází, a všichni členové rodiny o tom budou vědět,“ říká Jiří Budinský z Globusu.

Globus_1280-720-7

Foto: Globus

Globus k jednoduchému skenování přidává i funkci šikovného nákupního seznamu

Velkou výhodou nákupního seznamu v aplikaci je, že v něm lze zboží řadit dle toho, jak je rozmístěno po obchodě. Například chlazené položky se tak přeskládají k sobě a podobně, což ušetří množství času. Nákupní seznam také využívá personalizace a při vkládání položek nabízí produkty relevantní právě pro daného zákazníka. Stačí, aby byl uživatel přihlášený ke svému zákaznickému účtu, kde si lze navíc načíst zákaznickou kartu (Globus Bonus) či procházet slevové kupóny, akční letáky, ceny jednotlivých produktů nebo ceny na čerpací stanici Globus.

stanlee

Přečtěte si takéLegendární spolutvůrce nejlepších komiksů od Marvelu Stan Lee podlehl ve věku 95 let nemociLegendární spolutvůrce nejlepších komiksů od Marvelu Stan Lee podlehl ve věku 95 let nemoci

Stejně jako za pomocí zařízení v supermarketech lze přes aplikaci využít také funkci Scan&Go, která během nákupu umožní nahlížet do nákupního seznamu a přidávat zboží do nákupního košíku bez nutnosti vykládat je před placením na pokladní pás. Zboží stačí skenovat fotoaparátem telefonu a položky tak vkládat do nákupu k zaplacení.

Globus do budoucna plánuje například přesnější navigaci uvnitř obchodu, nabídku receptů dle uskutečněného nákupu či větší míru personalizace. Díky tomu si bude moci zákazník například nastavit, že chce hlídat cenu konkrétního výrobku.

Postupná konkurence online supermarketům?

Nejbližší budoucnost mobilní aplikace pak Globus spatřuje v propojení se službou Click&Go. „Přirozenou součástí aplikace bude možnost nakoupit v našem e-shopu, který jsme pilotně spustili minulý měsíc v hypermarketu na Zličíně,“ vysvětluje Bronislav Matyšek. Jedná se o službu, v rámci které lze přes e-shop jednoduše seskládat nákup a zboží si pak vyzvednout na místě označené Click&Go v hypermarketu. Globus se bude o dalším rozšiřování služby Click&Go a možném spouštění rozvozu rozhodovat v začátku příštího roku.

Globus_1280-720-4

Rodinná firma Globus, kterou v roce 1828 založil v německém St. Wendelu Franz Brunch, vstoupila na český trh v roce 1996. Dnes má v České republice 15 hypermarketů a jeden malý obchod v Pardubicích. Nyní firmu vede již pátý pokračovatel rodu Thomas Brunch.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym