Miton otevřel nové kanceláře v Karlíně. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá

Michal PtáčekMichal Ptáček

Recepce

0Zobrazit komentáře

Česká internetová společnost Miton se poslední roky řadí bezpochyby k nejviditelnějším firmám na domácím technologickém trhu, když stála u zrodu tuzemských projektů jako Slevomat, Dáme jídlo, Rohlik.cz, Skrz nebo Heureka, kterým se podařilo zasáhnout významnou část internetové populace. Původně severočeská firma, jejíž hlavní základna byla dlouhá léta v Liberci a Jablonci, s postupným růstem svých projektů v posledních letech přirozeně zvyšovala svoji prezenci i v hlavním městě.

Na tu nyní navazuje otevřením nových pražských kanceláří, nacházejících se v kancelářském komplexu Corso v Karlíně, kam společnost přestěhovala zhruba 100 svých zaměstnanců. Společně s Mitonem se do nových prostor přesunulo i několik firem z jeho investičního portfolia, konkrétně vyhledávač módy Glami, vyhledávač nábytku Biano, online prodejce aut Driveto a platforma pro hokejový trénink ve virtuální realitě Sense Arena.

miton-kancelare-karlin.6

Zasedačka

„Koncept společných kanceláří jsme si ověřili už v Liberci, a protože v Praze sídlí většina našich firem, chtěli jsem tu udělat to samé. Už jen kvůli sdílení know-how, které osobní každodenní kontakt hodně podporuje. Investice za zhruba 10 milionů byla poměrně velký experiment, ale po dvou měsících v Karlíně to vypadá, že úspěšný. Lidi se víc baví a taky se v nových prostorách dobře cítí,“ říká CEO Mitonu David Špinar.

lime-kolobezky-praha

Přečtěte si takéOndřej Široký z Lime: Neúspěch si nepřipouštíme. Apetit na sdílené koloběžky je v Praze velkýOndřej Široký z Lime: Neúspěch si nepřipouštíme. Apetit na sdílené koloběžky je v Praze velký

Součástí nových kanceláří, jejichž interiér si vzalo na starost architektonické studio Capexus ve spolupráci s interním týmem Mitonu, je například 10 tématických zasedaček inspirovaných zeměmi, ve kterých internetové projekty Mitonu působí, Tech Talk místnost pro prezentace a workshopy, hokejové kluziště VR startupu Sense Area a velká breakout zóna s kuchyní a jídelnou 

Takhle to vypadá uvnitř…

Lokalita: Karlín – Praha 8
Datum dokončení: 2018
Velikost: 1 500 m2
Design: Capexus a Glami Foto: Martin Šlechta a Zuzana Benešová

miton-kancelare-karlin.1

Recepce

miton-kancelare-karlin.8

Breakout zóna

miton-kancelare-karlin.9

Breakout zóna

miton-kancelare-karlin.10

Breakout zóna

miton-kancelare-karlin.2

Lounge

miton-kancelare-karlin.3

Zasedačka

miton-kancelare-karlin.4

Zasedačka

miton-kancelare-karlin.5

Zasedačka

miton-kancelare-karlin.6

Zasedačka

miton-kancelare-karlin.12

Open-space kanceláře

miton-kancelare-karlin.13

Simulátor hokeje ve virtuální realitě Sense Area

miton-kancelare-karlin.15

Foto: Biano

Kanceláře startupu Biano

miton-kancelare-karlin.16

Foto: Glami

Kanceláře startupu Glami

miton-kancelare-karlin.11

Kanceláře fashion startupu Glami