Podívejte se na novou reklamu na iPhone XR, kterou Apple opět natáčel v Praze

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

apple-reklama-praha
0Zobrazit komentáře

Apple po celém světě významně propaguje svůj nejnovější iPhone XR, a proto na něj kalifornský gigant krátce po vánočních prodejních žních vydal novou reklamu nazvanou Color Flood, v překladu Barevná povodeň. Na první pohled se tentokrát nejedná o žádné převratné filmové dílo, jenže když se pozorně zadíváte, zjistíte, že se celá minutová reklama natáčela v Praze. Apple si vybral Českou republiku již poněkolikáté.

V nejnovější reklamě na iPhone XR běhají v pražských ulicích stovky lidí oděných do různě barevných montérek, které odpovídají barvám právě nového iPhonu. Ten se od hlavních vlajkových lodí v podání iPhonů XS a XS Max liší nejen barvami, ale také jinak velkým displejem, který není OLED, ale LCD, a také především významně příznivější cenou.

Celým klipem nás provází písnička Come Along od Cosmo Sheldrake a můžeme v něm sledovat, jak záplava barevných lidí běhá pražskými Vršovicemi a u stanice metra Vltavská, asi nejznámější záběry pak jsou u Národního divadla a Nové scény.

Zajímavosti si pak můžete všimnout v čase 0:39, kdy fialově odění herci vyskakují z dodávky, která má na poznávací značce I-XR0941, což symbolizuje iPhone XR a čas 9:41, který najdeme na všech oficiálních fotkách. Na závěr přichází hláška Make room for color (Udělej prostor pro barvu) a zmínka o Liquid Retina displeji, kterým iPhone XR disponuje.

Česko už poněkolikáté

Nejedná se nicméně zdaleka o první reklamu, kterou Apple v České republice natáčel. Před rokem v Praze natáčel vánoční reklamu na iPhone X. V roce 2016 se zase vánoční spoty točily v Žatci a Libochovicích. Na všechny tyto reklamy se můžete podívat níže.