Sjezd ikonických vozů z kultovních sci-fi filmů. V Los Angeles se ukáže DeLorean, Batmobil nebo KITT

Filip HouskaFilip Houska

TED_2685
0Zobrazit komentáře

Snad každý film má v sobě něco charakteristického. Zcela běžné jsou postavy, které se divákům vryjí do paměti nejrychleji, nicméně velkou roli v nich hrají i různé rekvizity. V žánru science fiction to jsou například nadčasové vozy, kterým dominuje třeba ikonický Batmobil ze ságy o Batmanovi nebo nezapomenutelný DeLorean DMC-12 z Návratu do budoucnosti. Logicky se pak o tyto skvosty zajímají i skalní fanoušci, kterým jde nově naproti Petersen Automotive Museum v Los Angeles.

Jedno z největších automobilových muzeí na světě se chystá uspořádat unikátní výstavu aut a motorek, které figurovaly v kultovních sci-fi a fantasy snímcích. Celá akce pod názvem Hollywood Dream Machines: Vehicles of Science Fiction and Fantasy, v níž se angažuje i legendární ComicCon, pak v druhém nejlidnatějším městě Spojených států vypukne 4. května a slibuje prohlídku až 40 legendárních vozů z 20 filmů.

delorean

DeLorean DMC-12

Představit by se měl jak zmíněný DeLorean, s nímž operovali Marty McFly a doktor Emmet Brown, tak i vozidla z marvelovského a DC univerza, Transformerů, Star Wars, Hunger Games nebo snímků Mad Max: Fury RoadDeath Race 2000, Blade Runner či Speed Racer. K dispozici by navíc měly být i další rekvizity, řada původních papírových náčrtů a také virtuální realita s Microsoft HoloLens.

avengers-endgame

Přečtěte si takéAvengers: Endgame jako první film historie vydělali miliardu dolarů za první víkend. Zbořili desítky rekordůAvengers: Endgame jako první film historie vydělali miliardu dolarů za první víkend. Zbořili desítky rekordů

Vzhledem k tomu, že partnerem celé výstavy je i Audi, součástí má být také živé sestavení modelu R8 z roku 2016, který byl pro tento účel přednostně rozebrán na jednotlivé komponenty. Volba tohoto vozu, jehož „znovuzrození“ má ukazovat specifický a velmi přesný proces samotné stavby, je navíc příhodná tomu, že si jeho komfortu užívala i hvězda Avengerů Tony Stark (Iron Man).

„Hollywood Dream Machines: Vehicles of Science Fiction and Fantasy prozkoumává kultovní původní filmy a příběhy, které představovaly futuristické světy, technologie, postavy a vozy. Skrze rekvizity, náčrty a fyzické modely jednotlivých modelů přenáší tato výstava popkulturní vize dystopických, utopických a sci-fi světů do skutečného života,“ popisuje Petersen Automotive Museum na svém webu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym