Chystá se Matrix 4. S kultovním sci-fi se vrátí i Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

matrix-reloaded

Foto: Magicbox

Matrix Reloaded z roku 2003

0Zobrazit komentáře

Když na přelomu tisíciletí vtrhl do kin film Matrix, představoval svět, v němž se lidé napojují na počítačový systém a žijí v něm své životy ve virtuální realitě, skutečné sci-fi. S rozšiřováním a zdokonalováním virtuální reality si už dnes takovou budoucnost asi dokážeme představit lépe, ale přesto jde i dvacet let po premiéře o kultovní záležitost.

Právě v letošním roce oslavil první díl Matrixu, na něhož pak ještě o čtyři později navázaly další dva díly a společně utvořily ucelenou trilogii, 20. narozeniny. A jeho původní tvůrci si nyní pro své fanoušky připravili jedno velké překvapení. Jak informuje magazín Variety, bude Matrix 4.

Připravte se, že znovu vstoupíte do Matrixu, tedy do zmíněného počítačového systému, v němž se boří hranice mezi reálným a virtuálním světem. Znovu u toho budou hlavní hrdinové Keanu Reeves jako Neo a Carrie-Anne Moss jako Trinity. A chybět nebude za scenáristickým a režisérským křeslem Lana Wachowski.

Byli to právě sourozenci Wachowští, kteří s Matrixem před dvaceti lety přišli. Tehdy ještě jako bratři, Larry a Andy, z nichž jsou dnes oficiálně sestry. Oba tvůrci totiž v poslední dekádě podstoupili změnu pohlaví a nově vystupují jako Lana a Lilly Wachowské. Právě Lana bude i u nového Matrixu 4.

„Nemůžeme být více nadšení z toho, že s Lanou znovu vstoupíme do Matrixu,“ uvedl pro Variety Toby Emmerich, předseda produkční společnosti Warner Bros. Pictures, která si vezme pokračování opět na starosti a připojí se také australští Village Roadshow Pictures. Obě firmy spolupracovaly už před 20 lety, kdy se původní Matrix natáčel zejména v Sydney.

jennifer-anniston-reese-whiterspoon-apple-tv2

Přečtěte si takéApple ukázal trailer na svůj nový seriál The Morning Show. Jeho natáčení stojí více než Hra o trůnyApple ukázal trailer na svůj nový seriál The Morning Show. Jeho natáčení stojí více než Hra o trůny

„Lana je skutečnou vizionářkou, jedinečnou a originální kreativní filmařkou, a my jsme nadšení, že píše, režíruje a produkuje novou kapitolu světa Matrixu,“ doplnil Emmerich. Podle neoficiálních informací by se mělo začít s natáčením začátkem příštího roku.

Původní trilogie, obsahující filmy Matrix, Matrix Reloaded a Matrix Revolutions, v kinech po celém světě utržila přes 1,6 miliardy dolarů (přes 37 miliard korun) a zejména výsledky prvního dílu (přinesl celkem 631 milionů dolarů) byly nečekaným a velkým úspěchem. Ostatně i proto následně vznikly další dva díly, byť podle Wachovských byla trilogie od začátku v plánu.

Na rozdíl od prvního dílu se však pokračování setkalo s velmi smíšenými reakcemi. Druhé dva díly se totiž připravovaly několik let, několikrát přepisovaly a nakonec přišel do kin děj uměle rozdělený do dvou dílů jen půl roku po sobě. Mnozí tak po oznámení, že bude i čtvrtý díl, nervózně vyhlížejí, s čím se tentokrát Lana Wachowski vytasí.

„Mnoho nápadů o naší realitě, které jsme s Lilly před 20 lety prozkoumávaly, jsou dnes ještě více relevantní. Jsem velmi šťastná, že mám tyto postavy zpět ve svém životě, a vděčná za další šanci spolupracovat se skvělými přáteli,“ uvedla Lana Wachowski, která se od Matrixu do pamětí filmových nadšenců zapsala především filmem Atlas mraků, na němž taktéž spolupracovala se svou sestrou.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym