Google Mapy se dál přibližují populární navigaci Waze. Nově v nich lze hlásit možná rizika a uzavírky na trase

google-maps-car

Google Mapy jako autonavigace

0Zobrazit komentáře

Waze, nebo Google Mapy? Otázka, která u některých dokáže vyvolat sáhodlouhou debatu, na jejímž konci je vždy jen jediný vítěz, kterým je v tomto případě Google, pod který Waze i Google Mapy spadají.

Během těchto debat se nejčastěji uživatelé navigace Waze snaží vyjmenovat výhody, díky kterým má tato navigace před Google Mapami navrch. Mezi hlavní přednosti zařazují možnost sdílení komplexních dopravních informací od kolon přes uzavírek a radarů až po další události na trati.

Ovšem díky nové aktualizaci pro Google Mapy, která přijde pro všechny uživatele během tohoto týdne, budou zastánci Waze muset hledat ještě jiné argumenty. Nová aktualizace Google Map totiž přináší uživatelům na systému iOS možnost nahlásit dopravní nehody, místa, kde je měřena rychlost, nebo dopravní zácpy.

Podávat tyto informace bylo již dříve umožněno uživatelům Google Map na zařízeních s operačním systémem Android – nově se otevírají i dalším. K tomu Google otevřel pro všechny uživatele Google Map možnost hlásit i další rizika, která se mohou na silnicích objevit.

google-maps-aktualizace

Foto: Google

Přidání ohlášení je poměrně jednoduchou záležitostí

Řidiči si tak budou moci sdílet informace o stavbách silnic, uzavírkách jízdních pruhů, zákazech vjezdu vozidel či předmětech na silnici. I přestože spadají obě aplikace pod Google, technologický gigant se snaží stále více protežovat navigaci, která nese jeho jméno přímo ve svém názvu. Proto začaly Mapy od Googlu postupně z Waze vyzobávat jeho nejoblíbenější funkce.

V květnu tohoto roku spustil Google ve více než 40 zemích možnost upozorňovat v Google Mapách na rychlostní omezení a rychlostní radary a zároveň testoval řadu dalších výstrah. Hlášení jakéhokoliv problému je možné provést prostřednictvím možnosti přidat oznámení, která otevře celou řadu nabídek od dopravních nehod a radarů přes zácpy, práce na silnici a uzavřené jízdní pruhy až po nepojízdná vozidla a další objekty na silnici.

banksy-1

Přečtěte si takéBanksy spouští vlastní e-shop. Nabízí slavný street art i použitý sprej, kupovat ale mohou jen ti nejkreativnějšíBanksy spouští vlastní e-shop. Nabízí slavný street art i použitý sprej, kupovat ale mohou jen ti nejkreativnější

Mimo výstrahy a upozornění si Google Mapy od Waze propůjčily také další funkce jako možnost přidání zastávky na trase nebo aktivaci zobrazování cen pohonných hmot v blízkém okolí. Neznamená to však, že by nyní byla aplikace Waze zcela odepsaná.

Stále totiž nabízí o něco lepší plánování tras za využití informací z kalendáře nebo z Facebooku a Waze je i nadále také o něco více společenskou aplikací, kdy staví na komunitě řidičů, kteří si při cestě vzájemně pomáhají mimo jiné právě tím, že hlásí různé překážky na silnici.

Google Mapy se však mohou pochlubit mnohem silnější základnou uživatelů, a tedy větším množstvím přesnějších dat nejen o samotném provozu na silnici. Ta jsou k tomu využívána i v dalších službách od Googlu, jako jsou informace o délce čekacích dob, návštěvnosti a vytíženosti jednotlivých podniků.

Tyto informace chce Google do budoucna využívat i v rámci své nové platformy My Business, která se chce stát jakousi alternativou pro facebookové stránky. Uživatel na ní bude moci sledovat své oblíbené podniky, informovat se o jejich akcích a nabídkách nebo jim přímo napsat zprávu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym