Architektonický skvost provoněný čerstvou kávou. Starbucks v Chicagu otevírá největší pobočku na světě

Filip HouskaFilip Houska

starbucks-chicago-reserve-roastery-1

Foto: Starbucks

Chicago vítá největší prodejnu Starbucksu na světě

0Zobrazit komentáře

Pro jedny obyčejná káva bez pravé chuti, pro druhé naopak každodenní palivo, na které nedají dopustit. Názory na největší kavárenský řetězec světa Starbucks se výrazně liší, ovšem nikdo mu nemůže upřít jeho cit pro design svých prodejen a nápadité vyladění nabízeného sortimentu. Nadšení pro atraktivní designové pojetí promítá především ve svých vlajkových pobočkách, jež prezentuje pod přídomkem Reserve Roastery.

Ty se oproti běžným pobočkám, kterých má Starbucks po celém světě více než 29 tisíc, vyznačují hlavně přítomností vlastních pražíren, díky níž mohou zákazníci vidět čerstvou přípravu kávových zrn. Navíc přesně sedí do strategického plánu firmy, který se zakládá na důraznějším zapojení hostů do celého procesu.

chicago_roastery-1

Foto: Starbucks

Návrh exteriéru nové pobočky Starbucksu v Chicagu

V pobočkách Reserve Roastery v Seattlu, Šanghaji, Miláně, New Yorku a Tokiu je tak možné vedle popíjení oblíbené kávy a sledování padajících zrnek v pražírnách dorazit i třeba na odborné workshopy, a to v obklopení zpravidla velmi propracovaného a tvůrčího interiéru. Podobný zážitek si nově užijí i obyvatelé Chicaga.

Starbucks v takzvaném Větrném městě otevírá svou dosud největší prodejnu s pražírnou na světě, která se pyšní čtyřmi patry o rozloze 3 252 metrů čtverečních. Nachází se přímo na lukrativní ulici Michigan Avenue, kde nahrazuje věhlasnou pobočku nábytkářské firmy Crate & Barrel. A právě z tohoto místa bude lákat chicagskou veřejnost, aby poznala svět Starbucksu v tom nejryzejším duchu.

starbucks-chicago-reserve-roastery-12

Foto: Starbucks

Hlavní část

Poutavá směs dřeva a oceli

Starbucks si dával záležet na tom, aby interiér pobočky Chicago Roastery reflektoval tamní kulturu a prezentoval nefalšovaný industriální design. Proto je možné hned při vstupu dovnitř vidět nespočet ocelových struktur v hnědo-oranžových odstínech, které velmi přirozeně splývají s dřevěnými stoly a skleněnými doplňky.

Okolo všeho se zároveň tyčí majestátní lesklé tuby o výšce sedmnácti metrů, přes které proudí miliony vypražených kávových zrnek, z nichž baristé následně připravují širokou škálu nápojů nebo je nabízí k prodeji. Starbucks navíc tvrdí, že vypražená zrna neputují nikam jinam – všechny jsou určeny pouze pro Chicago Roastery. Zákazníci pak mohou zrnkový průběh pozorovat z okolních eskalátorů, kterými se dostávají do hlavní části.

starbucks-chicago-reserve-roastery-6

Foto: Starbucks

Roury pro vypražené zrna

V ní se nachází celá řada míst k sezení, umělecké stěny, které jsou v různých podobách součástí všech poboček Starbucks Reserve Roastery, a pochopitelně také základní stanoviště pro nabízený sortiment. Ta jsou umístěna v různých směrech vrchního patra, přičemž některá nabízí pouze kávu a některá naopak balená zrna včetně originálního merchandisingu.

Součástí je také bar pro servírování alkoholických drinků včetně možnosti objednání letité whisky přímo do jednoho z kávových nápojů. Nechybí ani pultík s italským sladkým i slaným pečivem a zákusky, které si je možné k zakoupit a doplnit tak ucelený zážitek z největšího Starbucksu světa, jenž díky svým proskleným sekcím nabízí výhled na rušné Chicago.

Nová pobočka se slavnostně otevírá zítra (15. listopadu).

starbucks-chicago-reserve-roastery-15

Foto: Starbucks

Vrchní pohled

starbucks-chicago-reserve-roastery-13

Foto: Starbucks

Místo pro zákazníky

starbucks-chicago-reserve-roastery-14

Foto: Starbucks

Roury v obklopení eskalátorů

starbucks-chicago-reserve-roastery-7

Foto: Starbucks

Masivní konstrukce

starbucks-chicago-reserve-roastery-11

Foto: Starbucks

Synergie dřeva a oceli

starbucks-chicago-reserve-roastery-10

Foto: Starbucks

Barový pult, za kterým se připravují alkoholické nápoje

starbucks-chicago-reserve-roastery-9

Foto: Starbucks

Něco na chuť

starbucks-chicago-reserve-roastery-8

Foto: Starbucks

Italský pultík

starbucks-chicago-reserve-roastery-5

Foto: Starbucks

Pohled na eskalátor do hlavní části

starbucks-chicago-reserve-roastery-4

Foto: Starbucks

Stylová vitrína

starbucks-chicago-reserve-roastery-3

Foto: Starbucks

Umělecká stěna se vzorem zeleně

starbucks-chicago-reserve-roastery-2

Foto: Starbucks

Místo, odkud se celý zážitek koriguje