Tomb Raider, Micro Machines a Lemmings. Britská pošta představila kolekci videoherních poštovních známek

Michal PtáčekMichal Ptáček

stamps2

Foto: Royal Mail

Britská pošta začne prodávat speciální videoherní kolekci poštovních známek

0Zobrazit komentáře

Britská královská pošta si na následující týdny přichystala opravdovou lahůdku pro všechny fanoušky filatelie a počítačových her. Že toto spojení moc nejde dohromady? Ale ano, jde. Vedení Britské pošty se totiž rozhodlo, že na trh uvede speciální kolekci poštovních známek, jejichž cílem je jediné – vzdát hold ostrovnímu hernímu průmyslu.

Právě britští herní vývojáři v průběhu osmdesátých a devadesátých let patřili mezi hlavní tahouny globálního herního trhu a darovali světu tituly jako Worms, Lemmings nebo Micro Machines.

Právě tyto kultovní hry, které hráči znají z počítačů Commodore Amiga nebo konzolí Sega Mega Drive, se stanou hlavním tématem unikátní poštovní kolekce, kterou Britská královská pošta (Royal Mail) ve spolupráci se známým herním novinářem Julianem Rignallem uvede do prodeje 21. ledna.

games

Foto: Royal Mail

V kolekci najdou herní fanoušci samé kultovní kousky

Za v přepočtu 416 korun získají britští zákazníci 12 herních poštovních známek a mimo jiné hned na čtyřech z nich najdou například hlavní hrdinku hry Tomb Raider Laru Croft. Ta se hráčům poprvé představila v roce 1996 na osobních počítačích a zároveň konzolích Sony PlayStation a Sega Saturn.

Na poštovních známkách ji dále doplní právě zmínění Lemmings, Worms a Micro Machines a také arkádová fotbalová hra Sensible Soccer nebo strategie Populous, kterou si hráči mohli poprvé vyzkoušet v roce 1989 na legendárních domácích počítačích Commodore Amiga. V nabídce jsou navíc různé sety včetně jednoho speciálního, kde jsou známky v rámu a můžete si je pověsit na zeď.

„Velká Británie je klíčovou součástí videoherního průmyslu už po celé dekády. A právě i díky tvrdé práci mladých britských programátorů, kteří v osmdesátých a devadesátých letech nastavili základy herního průmyslu, těžíme z tohoto období doteď. Proto jejich hry chceme oslavit na těchto speciálních poštovních známkách,“ říká šéf Royal Mail pro strategii Philip Parker.

stamps-frame

Foto: Royal Mail

Unikátní známky si lze pověsit i na zeď

Diskuze (0)

Novinka

Anonym