Adidas začíná prodávat kreativní tenisky s kostičkami LEGO. Ikonické tři proužky vytvoříte z barevných dílků

Filip HouskaFilip Houska

adidas-lego

Foto: Adidas

Nový běžecký model edice Ultraboost od Adidasu s kostičkami LEGO

0Zobrazit komentáře

Když začalo LEGO loni spolupracovat s tradiční americkou značkou Levi’s na exkluzivním oblečení, ukázalo se, že produkty od slavné dánské firmy není nutné mít jen na poličkách, ale dokonce je lze i nosit. Teď něco podobného zkouší také s Adidasem a odpaluje další spolupráci, díky níž budete moci mít pestrobarevné kostičky rovnou na teniskách.

Na první pohled nová a kreativní silueta běžecké edice Ultraboost je takřka totožná s předchozími modely. Opět má zajištěné aktivní odpružení po došlápnutí, přiléhavý svršek a vyšší jazyk, který lépe obepíná chodidlo. Zkrátka optimální struktura pro běžce. Pokud se ale blíže podíváte do míst, kde se standardně nachází ikonické tři proužky, zjistíte, že je něco jinak.

Takzvané three stripes totiž nejsou všité, ale naopak jsou tvořeny tenkou plastovou schránkou, do které si budete moci nasoukat jednotlivé kostičky, díky nimž LEGO staví mnohdy velmi sofistikované stavebnice. Do každého jednoho proužku si tak můžete dát tři malé čtverečky a nechat na vaší fantazii, do jakých barev budou tyto detaily stylizovány.

O tom, že má LEGO v této hravé spolupráci své zastoupení, ostatně svědčí i jeho logo na jazyku, náznak tradiční podložky na stavění na nártu tenisky i vnitřní vložka ve žluté barvě s malými výstupky. Adidas navíc uvádí, že nový model obsahuje také recyklovaný materiál Primeblue z příze Parley Ocean Plastic, tudíž částečně splňuje i ekologické snahy německého sportovního giganta.

Exkluzivní teniska, oficiálně nazvaná jako Adidas Ultraboost DNA x LEGO Plates, vstupuje do prodeje dnes v 10.00 na oficiálním webu Adidasu, a to za cenu 4 099 korun. Je však těžké odhadovat, jak velký zájem se o tento model strhne a zda jej Adidas zahrne do svého sortimentu natrvalo, nebo půjde jen o limitovanou akci.

Aktualizováno 8. 4. 2021 (10:08): Oficiální český web Adidasu již po pár minutách hlásí vyprodáno. Napsali jsme českému zastoupení firmy o bližší detaily a článek následně patřičně upravíme.

adidas-lego

Foto: Adidas

V balení bude i 144 dílků

adidas-lego1-1

Foto: Adidas

Pohled na novou siluetu Adidasu

adidas-lego2

Foto: Adidas

Známý tvar, ale jiné kreativní pojetí

Diskuze (0)

Novinka

Anonym