Pán prstenů v televizi nebo David Attenborough. Je tu další CC Watch s filmovými a seriálovými tipy

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatch4
0Zobrazit komentáře

Je tady pátek, tudíž nejvyšší čas na nové vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme dění ve filmovém a televizním světě a navrhujeme, na co se podívat. Tentokrát se objevily velké novinky kolem Pána prstenů, Hra o trůny slaví deset let od premiéry a Netflix natáčí sci-fi s Adamem Sandlerem podle české knižní předlohy. A to jsme ještě nezmínili novinku Davida Attenborougha, další řadu Love, Death & Robots nebo pokračování V zajetí démonů.

Zkrátka máme za sebou týden bohatý na velké filmové novinky i vzrušující trailery. My to zase doplňujeme několika různorodými tipy, na co se o víkendu nebo kdykoliv jindy podívat. V zásobě máme novou temnou kriminálku od HBO, dokument o barvách přírody či skryté mistrovské dílo režiséra Kmotra. Pokud vás naše tipy zaujmou, k odběru příštích vydání CC Watch se můžete přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Seriálový Pán prstenů bude nejdražší televizní projekt v historii: Největší zprávou uplynulého týdne je číslo 465. Tolik milionů dolarů má stát jen první řada seriálu Pán prstenů, kterou snad ještě na letošní rok chystá Amazon. Jak jsme psali v našem článku, celkem má seriál dostat pět řad a půjde o prequel odehrávající se několik tisíc let před filmovou (respektive knižní) trilogií i Hobitem.

Furiosa bude největším film, co kdy vznikl v Austrálii: Snímek Mad Max: Zběsilá cesta v roce 2015 překvapil celý svět a rychle se zařadil přinejmenším mezi nejlepší akční díla minulé dekády. Chystaný prequel tak provázejí obří očekávání a režisér George Miller nyní zmínil, že film s názvem Furiosa místo jedné velké honičky představí rozsáhlý příběh odehrávající se v průběhu mnoha let. Projekt, ve kterém se objeví například Chris Hemsworth nebo Anya Taylor-Joy, má do Austrálie příští léto přivést největší filmovou produkci v dějinách země.

Na co jsme zvědaví

Za měsíc vyjde druhá řada Love, Death & Robots, antologického animovaného seriálu a oslavy kreativity. Nová série deseti krátkých filmů opět slibuje široký záběr témat i animačních technik, od dětské fantazie přes monstra a horor až po příběhy ze vzdálené budoucnosti, zpracované někde jakoby ručně kresleným, jinde zase hyperrealistickým stylem.

První řada sci-fi projektu, na němž se jako producent podílel David Fincher, dostala dvě Emmy a soudě podle nového traileru můžeme i od druhé směle očekávat vzrušující podívanou.

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme velmi zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip jednoho z členů redakce CzechCrunche najdete v kompletním vydání druhého newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.