Kryptoměny a NFT pronikají i do hokeje. Mistrovství světa bude sponzorovat rychle rostoucí Crypto.com

hokej

Foto: IIHF

Hokejové mistrovství světa bude sponzorovat kryptoměnová platforma Crypto.com

0Zobrazit komentáře

Přestože bitcoin aktuálně prožívá jeden ze svých mnoha pádů, aby se dle očekávání mnohých posléze mohl opět vzedmout k dalšímu růstu, přitahuje stále větší část společnosti. Na kryptoměnovou vlnu naskakuje čím dál více lidí a nevyhýbá se ani velkým sportovním událostem. Například nadcházející hokejové mistrovství světa bude sponzorovat kryptoměnová platforma Crypto.com.

Od roku 2016, kdy Crypto.com vzniklo, se podařilo globálnímu projektu se sídlem v Hongkongu vybudovat velký ekosystém, ve kterém figuruje mimo jiné vlastní kryptoměnová burza, kryptoměnová karta i samotný platební protokol, který umožňuje přijímat platby v kryptoměnách obchodníků. Právě díky velkému množství služeb a benefitů Crypto.com setrvale roste.

Největší boom přišel loni, když v období od října do února zaznamenala kryptoměnová platforma více než zdvojnásobení klientské základny na 10 milionů uživatelů. Do konce příštího roku chce navíc Crypto.com tento počet ještě zdesetinásobit. A právě hokejové mistrovství světa, které začíná již 21. května v lotyšské Rize, v tom má pomoci.

Kromě této události je naplánovaná i spolupráce na dalším světovém šampionátu v ledním hokeji, který proběhne příští rok ve Finsku. Na obou těchto turnajích bude logo Crypto.com k vidění například na střídačkách obou týmů i přímo na kluzišti. Finanční rozměr celého partnerství s Mezinárodní hokejovou federací (IIHF) ani jedna strana nekomentovala, ale Crypto.com by si zkrátka měli diváci během zápasů všimnout.

marszalek-cryptocom

Foto: Crypto.com

Kris Marszalek, spoluzakladatel a CEO Crypto.com

„Jsme hrdí na to, že můžeme stát po boku známých značek jako Nike nebo Tissot a podporovat světový šampionát IIHF sledovaný stovkami milionů fanoušků hokeje napříč Evropou a Severní Amerikou,“ říká Kris Marszalek, spoluzakladatel a CEO společnosti Crypto.com, a dodává, že toto je zatím nejnovější ze série projektů, v nichž se pojí to nejlepší ze sportu a blockchainových technologií.

Pro Crypto.com to není ve sportovních akcích premiéra – v minulosti již firma spolupracovala například s nejvyšší italskou fotbalovou soutěží nebo týmem Aston Martin Cognizant ve formuli 1. Dlužno ale dodat, že tato partnerství spočívala především ve vytvoření a následném prodeji NFT, takzvaných nezaměnitelných tokenů, které jsou nyní v kurzu.

V případě hokejového mistrovství světa půjde o vůbec první mezinárodní sportovní turnaj, v němž bude na seznamu sponzorů figurovat společnost obchodující s kryptoměnami. V květnu Crypto.com zároveň oznámilo i spolupráci se zámořským hokejovým týmem Montreal Canadiens, který dokonce při svých domácích zápasech v NHL umístí název firmy přímo do středového kruhu.

A aby toho nebylo málo, Crypto.com se postará o vydání celé série historických i aktuálních hokejových momentů ve formě NFT, jež se tak zařadí po bok Eminemových beatů nebo retro postaviček CryptoPunks. Zapálení fandové kryptoměn a hokeje se tak budou moci stát majiteli těch nejvýraznějších okamžiků, jaké IIHF za 90 let natáčení a přenosů zaznamenala. Zároveň se může jednat o zajímavou investiční příležitost.

„IIHF vždy posouvala hranice toho, co je možné na ledě i mimo něj, a ze spolupráce s Crypto.com jsme opravdu nadšení. Technologie NFT si své místo ve sportu již bezpochyby našla, ale těší nás, že můžeme být první mezinárodní sportovní federací, jež ocenila hodnotu, kterou tato technologie přináší velkému množství starých i nových fanoušků ledního hokeje,“ říká René Fasel, prezident Mezinárodní hokejové federace.