Zavařte svému sousedovi rovnou z telefonu. Modernizovaná verze hry Neighbours from Hell přichází i na iOS a Android

Filip HouskaFilip Houska

neighbours-back-from-hell

Foto: HandyGames/THQ Nordic

Neighbours From Hell přichází i na mobilní zařízení

0Zobrazit komentáře

Někdo má se sousedem báječný vztah, někdo ho naopak nemůže ani vystát. Sousedy si zkrátka nevybíráme a ví to i Woody Karim, hrdina kultovní hry Neighbours from Hell, kde se hráč vžije do jeho role a bude se snažit svému sousedovi pořádně zatopit. Před několika lety přišli vývojáři s oživením této „sousedské zábavy“, když ji pro počítače a konzole nabídli v modernizované verzi, a ta se nyní konečně dostává také na telefony a tablety.

Pokud Neighbours from Hell z dílen německého studia HandyGames neznáte, jedná se o jednoduchou animovanou plošinovou adventuru, kde je vaším úkolem chystat pastičky na souseda, pana Rottweilera. Ten totiž z vašeho poklidného života udělal peklo, a proto se mu to snažíte oplatit. Dokonce k tomu přihlíží i diváci, jelikož je vše vysíláno v rámci televizní reality show.

Napříč několika úrovněmi musíte vymýšlet, jak svého souseda pořádně napálíte. Můžete mu umístit prdící polštářek pod sedačku, nastražit slupku od banánu pro uklouznutí, nahradit mu klasické brambůrky za extrémně pálivé křupky a tak podobně. Takových pastiček je v celé hře několik a tím, v jakém pořadí je nasadíte, můžete spustit bouřlivou reakci plnou zloby. Nesmíte tedy zapomenout, že pokud vás pan Rottweiler chytí, nedopadne to dobře.

V první řadě se tak jedná o legrační hříčku, u které se lze velmi dobře pobavit. Od roku 2003, kdy byl vydán její první díl, ovšem byla hra dostupná především na počítače a konzole. Původní verze (Season 1 a Season 2) byly k dispozici i na telefony, akorát bez vylepšené grafiky a hratelnosti. To se nyní mění a studio HandyGames, které spadá pod skupinu THQ Nordic (mimo jiné majitel českých Warhorse Studios), hlásí příchod remasterované verze právě na mobilní zařízení.

Na zařízení s iOS a Androidem přichází vylepšená sousedská pomstychtivá reality show jako kompilace první a druhé sezóny včetně podpory ovladačů za 130 korun. Díky propojení obou původních sezón do jedné se tak nebudete muset nacházet pouze v sousedově bytě, ale pana Rottweilera budete vyrušovat i na dovolené v Číně, Indii nebo Mexiku, kde se opřete také do jeho matky nebo spolucestujících.

Titul pod označením Neighbours Back from Hell nabízí 28 dílů s tím, že veškerá grafika je remasterovaná a vytvořená ve Full HD. Spolu s tím je zvýšena i snímková frekvence všech animací a také po zvukové stránce je kultovní hra mnohem modernější. Ostatně vychází z loňské verze Neighbours from Hell, která byla předělána, aby splňovala nároky pro hraní na Xboxu One, PlayStationu 4 i Nintendu Switch.